“Flákanec” Volný řádil v České televizi. Moderátor Železný měl co dělat, aby se udržel

Poslanec Lubomír Volný se zúčastnil předvolebního bloku pořadu České televize Události, komenátře. Sem je každý den před volbami přizván jeden lídr kandidující politické strany, aby představil to, s čím jeho strana kandiduje do voleb. Tentokrát vyšla řada na partaj Volný blok, za kterou stojí právě Lubomír Volný a mezi jejíž další významné tváře patří například Jana Bobošíková či Hana Lipovská.

Že to tentokrát bude stát za to, ukazovaly již záběry na dav zahalený do transparentů, když moderátor Jakub Železný hosta představoval. Lubomír Volný totiž netradičně nedorazil do studia, ale stál před ním, a to obklopen svými nejvěrnějšími. Jakmile dostal slovo, okamžitě to zdůvodnil. Česká televize mu prý zamezila ve vstupu do studia, protože si odmítl nasadit respirátor. Volný to označil za praktiky covidové mafie a podivoval se nad tím, že na vrátnici si musí nasadit respirátor, aby si ho následně ve studiu mohl zase sundat. Lídr Volného bloku to každopádně ostentativně odmítl s tím, že rozhodně nebude “líbat prsten covidové mafie”, byť nebylo zcela jasné, koho tím myslí. Oháněl se nicméně transparentem, na kterém stálo: “Babiš drží Dvořáka, Okamura přicmrndává”, přes který na něj místy nebylo vůbec vidět. Zjevně tím narážel na skutečnost, že Andrej Babiš má udržovat v křesle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka a Tomio Okamura s tím nic nedělá. Jak známo, kandidátka Volného bloku Hana Lipovská je jednou z nejtvrdších kritiček Dvořáka v Radě České televize. Teď se však mimo jiné hraje o její, nikoliv Dvořákovo odvolání, protože je to ona, kdo se rozhodl kandidovat ve volbách, což je s členstvím v radě neslučitelné.

“Asi vás nepřekvapí, pane Železný, že se mnou nezačnete žádnými anketními otázkami, protože jste právě hrubě urazil mě, mého kolegu a mé přátele, kterým jste zamezil ve vstupu k vám do studia, protože dodržujete nezákonná vládní opatření. Zatímco vy si sedíte v pohodlí studia na Kavčích horách, tak nás jste nechal stát venku,” odpověděl Volný na první otázku moderátora. Ten se následně ohradil a vysvětlil, jaká panují v České televizi protiepidemická opatření, která musí dodržovat každý, kdo chce do budovy vstoupit.

Lubomír Volný se však nechtěl jen tak vzdát, a tak neustále opakoval svou a chvíli se zdálo, že moderátor bude muset rozhovor ukončit, protože lídr Volného bloku pouze urážel jej, Českou televizi a další osoby či instituce.

Po pěti minutách překřikované se nakonec Lubormír Volný vyjádřil k souvisejícímu tématu, na které se moderátor tázal. “Nošení roušek a respirátorů je protizákonné, už to bylo mnohokrát řečeno soudem, že 38 vládních opatření bylo nezákonných. Nošení roušek a respirátorů poškozuje lidské zdraví, takže jenom blázen by je podporoval. Tam, kde se nosily roušky, tam umírali lidé, jako v České republice. Tam, kde se roušky nenosily, jako v Maďarsku, Finsku, Norsku, Bělorusku, tam naopak lidé neumírali,” vytáhl silnou odpověď Volný, byť při pohledu na statistiky z těchto zemí bohužel neměl pravdu. Následně Lubomír Volný opět začal s osočováním, ale to už měl moderátor Železný opravdu co dělat, aby se udržel. Rázně zvýšil hlas a nakonec si prosadil svou, tedy další dotaz.

Další odpovědi Lubomíra Volného už zabředávaly stále více do lůna konspiračních teorií, za jejichž šíření byl poslanci před časem zrušen facebookový profil. Diváci se tak mohli dozvědět například to, že očkování proti covidu ve skutečnosti není očkováním, ale aplikací genové terapie, která likviduje lidské orgány včetně reprodukčních, takže lidé budou mít potíže s rozmnožováním.

Každopádně se nakonec ukázalo být dobrým rozhodnutím, že Lubomír Volný neseděl s moderátorem v jednom studiu, protože naladění obou mužů hrozilo fyzickou insultací.

Foto: Volný blok

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
46 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments