“Chová se jinak.” Manželka Michaela Schumachera poprvé řekla, jak na tom slavný závodník opravdu je

Je to už téměř devět let od doby, kdy legendární závodník Formule 1 Michael Schumacher zažil osudový pád. Přestože na první pohled nevypadal nijak dramaticky, následky byly přesným opakem. Slavný pilot si přivodil těžké poranění mozku, které je podle mnoha neurologů nevratné. Rodina přitom Schumachera dlouho držela v ústranní a až na nejbližší přátele k němu nikoho nepouštěla.

To se teď změnilo, protože o Michaelu Schumacherovi chystá přelomový dokument internetová televize Netflix. Právě pro ni popsala stav svého muže Corinna Schumacherová. “Chová se jinak,” uvedla Corinna v dojemné zpovědi. “Michael mi chybí den co den, ale hlavní je, že je tady. Je jiný, ale je tady! Neustále mi dokazuje, jak moc je silný.”

Ještě více informací sdělil někdejší promotér F1 Bernie Ecclestone. Podle něj postupuje Schumacher postupnými krůčky ke zotavení. “Ještě sice není s námi, ale jakmile se to stane, odpoví nám na všechny otázky,” uvedl Ecclestone, byť je otázkou, nakolik je jeho vyjádření blízké realitě a nakolik se snaží vzbuzovat (plané) naděje.

Michael Schumacher v dobách své největší slávy. Rok 2006. / Foto: Shutterstock

Corinna Schumacherová se svěřila, že svého muže po celou jeho kariéru považovala za nesmrtelného. Je skutečným paradoxem, že přestál tolik sezón v nebezpečném sportu a osudným se mu stala až téměř banální nehoda na lyžích. “Byla to zkrátka obrovská smůla. Vybral si veškerou smůlu, kterou mohl v životě mít,” uvedla Schumiho žena.

Podle Corinny nechtěl být Michael ve středu zájmu médií ani v době, kdy byl na vrcholu slávy a o to méně to potřebuje teď. Po dokončení dokumentu, který nabídne přeci jen určitý vhled do soukromí rodiny, tak bude opět držen v ústraní. “Pokračujeme jako rodina. Přesně tak, jak to měl a stále má Michael rád. Podstupuje terapie a děláme všechno, jak to jen jde.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments