“Rok a půl se tady kradlo.” Šlachta konečně tvrdě zaútočil na Babiše

Robert Šlachta byl dlouho podezírán z toho, že jeho hnutí Přísaha má sloužit pouze jako svého druhu “Babišovo béčko”. Mnozí bývalého detektiva podezírali z toho, že svou účastí ve volbách má za úkol pochytat voliče, kteří z různých důvodů odpadli od hnutí ANO a následně je stejně přivést do společné povolební koalice.

Tuto teorii podporovala také skutečnost, že se Robert Šlachta vůči vládě Andreje Babiše vymezoval jen minimálně. Vše pak vygradovalo tím, že Babiš Šlachtu dokonce veřejně pochválil. Teď se však bývalý policista odhodlal k ofenzívě.

Je to rok a půl o tom, že se tady kradlo. Vy jste nebyli schopni svolat vyšetřovací komisi, která by řekla občanům, zda to bylo správně, nebo špatně,” prohlásil Robert Šlachta v debatě televize CNN Prima News. Jde o jednoznačný útok na vládu Andreje Babiše. Podle Šlachty byly za nouzového stavu rozkrádány veřejné prostředky, a to na nákup předraženého zdravotnického materiálu.

Šlachta se navíc obává toho, že se situace bude opakovat. V současném vývoji vidí jasnou paralelu s loňským rokem. “Před rokem jsme byli v úplně stejné situaci jako teď. Měsíc před volbami, kdy premiér hovoří, že jsme best in covid. A my říkáme, že nesmějí děti zameškávat školní výuku, nesmí být lockdown. A největší chybu vnímám, že vláda nedokázala najít kapacitu, která by vysvětlila očkování. Není tady autorita, která by mohla spojit rozdělenou společnost,” uvedl Šlachta.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments