Google Earth objevil v egyptské poušti skryté pyramidy. Jsou třikrát větší než ta dosud největší v Gíze

Říká se, že kdo hledá, ten najde. Ale někdy se největší objev ukáže ve chvíli, kdy se ho nikdo hledat vlastně ani nesnaží. Kolikrát jste našli stovku v džínách, které jste už dlouho neměli na sobě? „Podobný“ nález se povedl jednomu z největších géniů dnešní doby- tolik oblíbenému Googlu, konkrétně Google Earth. Ten totiž našel zcela náhodou skryté pyramidy, které svojí velikostí předčí i Chufuovu pyramidu v Gíze.

Místo hromady písku ztracené pyramidy

Angela Micolová, americká archeoložka, několik let pročesávala obrázky pořízené z Google Earth. Poté, co některé z nich přiložila k sobě, ji zaujaly dva kopce velmi neobvyklého tvaru, které se nacházely velmi blízko u sebe, asi 145 kilometrů od současného řečiště Nilu. V oblasti navíc byly nalezeny také neznámé chodby a šachty, které myšlenku pyramid podpořily a přesvědčily i ostatní vědce, kteří se k objevu zprvu stavěli skepticky. Ti tvrdili, že takový objev není možné učinit s nástrojem jakým je Google Earth a že nalezené útvary jsou pouze větrem a pískem ošlehané přírodní anomálie.

Zdroj: YouTube

Největší pyramidy

Díky těmto tvrzením se tak žádný výzkum nekonal. Až poté, co rozruch utichl,  kontaktoval archeoložku egyptský manželský pár, který tvrdil, že má důležité historické podklady k oběma místům nálezu. Jednalo se o nadšeného sběratele starých map a jeho ženu, bývalou poradkyni egyptského prezidentství. Podle nich byly nalezené útvary v materiálech označeny jako pyramidy a jednu z map nakreslil dokonce inženýr Napoleona Bonaparta. Podle obou Egypťanů se jedná o největší pyramidy, jaké lidstvo zná – jsou totiž třikrát větší, než pyramidy v Gíze.

Navždy měly být pohřbené

Dokumenty také naznačují, že pyramidy byly záměrně z neznámého důvodu pohřbeny pod pískem pouště. Mohamed Aly Soliman, který vedl předběžnou expedici k pyramidám, však potvrdil, že stavby jsou z různých vrstev hornin, které nepatří k okolní krajině. To naznačuje, že byly skutečně postaveny Egypťany, kteří se ovšem posléze rozhodli ukrýt je před světem. Soliman také provedl průzkum detektorem dutin a kovů nad oběma mohylami. Ten odhalil podzemní tunel směřující na sever, což vzhledem k tomu, že většina známých pyramid má vchody obrácené k severu, vypadá velmi nadějně. Pro další výzkum je však třeba zajistit financování expedice, proto Micolová založila nadaci Satellite Archeology Foundation a doufá, že se k pyramidám brzy vydá s týmem amerických vědců k bližšímu prozkoumání a nalezení odpovědí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Dailymail, Express, Khanacademy, YouTube

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments