Hádanka od CIA pobláznila internet. Dokážete podle obrázku určit, kolik je hodin?

Přestože náplň práce Ústřední zpravodajské služby (CIA) Spojených států amerických je přeci jen trochu odlišná a především přísně utajená, snaží se veřejnosti přiblížit alespoň tím, že s ní komunikuje prostřednictvím sociálních sítí. Tam také pravidelně zveřejňuje různé úkoly a hádanky pro veřejnost. Ta si tak může vyzkoušet zahrát si na agenty a na základě různých vodítek šifry řešit.

Některé hádanky jsou opravdu zajímavé a vyžadují, aby se nad nimi lidé zamysleli přeci jen hlouběji. Mnozí jsou nad nimi schopni bádat celé hodiny.

Takovým typem jsou obrázky měst, které připomínají dobře známou počítačovou hru SimCity. Je na nich přitom celá řada elementů, jako jsou auta, lidi, budovy, pouliční osvětlení apod. CIA se potom ptá, kolik je podle vás na daném obrázku hodin.

Nad poslední hádankou tohoto typu se rozproudila nevídaná diskuze. Lidé pod obrázkem na Twitteru debatovali o tom, proč si myslí, že jejich časový tip je ten správný.

Tentokrát CIA celou věc ulehčila (nebo naopak ztížila?) tím, že k obrázku přidala tři možnosti. Lidé potom mohli hlasovat pro jednu z nich. Správnou odpověď uvádíme pod příspěvkem.

Správnou odpovědí je skutečně 7 hodin ráno. A jak se k tomu dalo dojít? Například podle stínů vrhaných z východu, stejně jako osvětlení pouličních lamp, které ještě není z předchozí noci vypnuté.

Foto: Twitter CIA

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments