Hlídky trvají na vytištěném potvrzení pro přechod hranice okresů. Nemáte tiskárnu? Jděte k sousedovi, radí policie

Pokud jste počítali s tím, že hlídkám v případě přechodu hranice okresů předložíte potvrzení zobrazené v mobilním telefonu, riskujete nejen to, že se do cíle nedostanete, ale také pokutu. V takovém případě totiž budete na cestě neoprávněně. Policie jasně deklarovala, že elektronické dokumenty nebude přijímat, byť v prvních dnech ještě přimhouřila oko. Od teď ale vyžaduje už potvrzení v papírové podobě.

Dnes a v úterý ještě máme určitou benevolenci. To například znamená, že nám stačí mít potřebné dokumenty jen v e-mailu v mobilu,” uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. “Ale od středy už budeme vyžadovat, aby lidé měli vše vytištěné na papíře a prokazovali se tím.

Lidé jsou přísností policie poměrně nepříjemně překvapeni, už jen proto, že pro doložení například pobytu na jiném místě, než je uvedeno v občanském průkazu a navíc ještě potvrzení od zaměstnavatele, představuje už slušnou řádku dokumentů, které bude neustále nutné převážet ve fyzické podobě. Někteří právníci pak poukazují na skutečnost, že elektronické dokumenty v tomto případě mohou rovnocenně nahradit listinnou formu.

Policie však trvá na svém. “Když vás zastaví hlídka, také jí nepředložíte řidičský, občanský průkaz, osvědčení o registraci vozidla a zaplacené pojištění oskenované v mobilu či v jiném moderním technologickém zařízení. Vše dokládáte fyzicky, a proto je nutné mít i papír zdůvodňující překročení hranic okresu přímo u sebe,” uvedla pro server Eurozpravy.cz mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Jako omluva v žádném případě nebude připuštěn argument, že člověk nemá doma tiskárnu a dokument si nemohl vytisknout. “Občané si budou muset pomáhat. Pokud někdo nevlastní tiskárnu, bude se muset obrátit na souseda či kamaráda, kterým do e-mailu pošle písemné zdůvodnění, a přátelé mu ho vytisknou. Jistě se najde někdo, kdo má tiskárnu doma, anebo v zaměstnání,” nabízí řešení Rubášová.

To je ale poměrně svébytný způsob, jak si v dnešní době, kdy se lidé mají co možná nejméně potkávat, natožpak navštěvovat ve svých domovech, pomoci.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments