Jak letos nakupovat přes internet opravdu výhodně?

Popularitu internetového nakupování potvrzují statistiky, z nichž vyplývá, že se počet nakupujících každoročně zvyšuje. Během pandemie koronaviru pak dokonce skokově – podle ČSÚ za poslední dva roky narostl počet Čechů nakupujících online o polovinu. V eshopech jsou nyní jako doma i starší lidé a kurýři nyní rozváží i zboží dříve typické pouze pro kamenné prodejny. A ať chceme, nebo ne, doba se změnila a letošní rok budeme v eshopech jako doma možná ještě více než v předchozích letech. V tomto článku se dozvíte, jak nakupovat levněji a bez starostí.

Proč si nakupování přes internet oblíbíte?

Pokud jste doposud preferovali kamenné prodejny a nákupní centra, možná je nejvyšší čas, abyste svůj konzervativní postoj přehodnotili. Důvodů, proč preferovat eshopy a nakupovat z pohodlí domova, se nabízí víc než dost.

Bezpečnost a ochrana zdraví

Nedávno to byla Delta, nyní zase Omikron. Koronavirus si zatím nechce dát pokoj, a na místě je proto určitý společenský odstup. Ne snad, že bychom měli sedět v hermeticky uzavřeném prostoru a čekat, až pandemie ustoupí – vyhýbání se přelidněným obchoďákům je přesto to nejmenší, co můžeme pro zpomalení šíření nákazy udělat. Specifickou sortu zákazníků, kteří by měli eshopy vyloženě preferovat, jsou lidé trpící závažnými onemocněními – pokud se nechcete nakazit koronavirem nebo chřipkou, nakupujte raději ze svého gauče.

Komfort a časová nenáročnost

Nakupování přes internet je neoddiskutovatelně pohodlnější a rychlejší než výprava do nákupního centra. Namísto přípravy, cesty a následně až několikahodinového bloumání mezi regály, si stačí otevřít prohlížeč v počítači. Anebo v mobilním telefonu – třeba během odpolední kávy v altánu na zahradě. Cítíte ten rozdíl?

Úspora vždy na prvním místě

Proč je zboží v eshopech levnější než v kamenných prodejnách? Platí to téměř vždy a důvod je prozaický – provozovatelé eshopů mají obecně nižší náklady a mohou si díky tomu dovolit nastavit ceny níže než běžné obchody.

Navíc se nabízí spousta dalších možností, jak při nákupech v eshopech ušetřit ještě mnohem více peněz. Pozornosti se těší především slevové kupóny a kódy. Vydávají je téměř všechny významné eshopy a v posledních letech s nimi nešetří ani menší obchodníci. Používání slevových kupónů je jednoduché a slevy se často pohybují až desítkách procent.

Kde slevové kupóny seženete?

Ke slevovým kupónům se může dostat každý. Eshopy je rozdávají nově registrovaným zákazníkům, jindy zase jako odměnu za nákup. A často jen tak – každému, kdo odebírá tzv. newsletter. A existuje ještě jednodušší způsob, jak se k nim dostat: prostřednictvím vyhledávače na portálu PandaKupony.cz.

Na PandaKupony.cz najdete všechny oblíbené obchody a slevy na jednom místě. Zajímá vás například Baumax sleva? Pak není nic jednoduššího, než si známý hobby market najít v databázi a nechat si zobrazit přehled akčních nabídek.

Nakupování se slevovými kupóny probíhá standardním způsobem. Jakmile najdete požadovanou slevu – například Bambule slevový kód na dopravu zdarma nebo kolo štěstí, prokliknete se přes něj do eshopu a provedete nákup. Sleva se vám automaticky započítá do ceny nákupu.

Porovnávejte ceny a vyčkávejte na správnou chvíli

Ačkoliv vám slevové kupóny ušetří spoustu peněz, naprosto zásadní je i správné načasování samotného nákupu. Zdaleka nejnižší ceny prodejci po Vánocích, během nákupních svátků black friday a cyber monday či na přelomu ročních období, kdy obvykle probíhají výprodeje.

Pokud vždy počkáte na vhodnou chvílí – a navíc využijete porovnávače zboží (např. Heureka.cz, Zbozi.cz), vaše rodinná kasa prožije mnohem lepší rok.  

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments