Jak letos nakupovat přes internet opravdu výhodně?

Popularitu internetového nakupování potvrzují statistiky, z nichž vyplývá, že se počet nakupujících každoročně zvyšuje. Během pandemie koronaviru pak dokonce skokově – podle ČSÚ za poslední dva roky narostl počet Čechů nakupujících online o polovinu. V eshopech jsou nyní jako doma i starší lidé a kurýři nyní rozváží i zboží dříve typické pouze pro kamenné prodejny. A ať chceme, nebo ne, doba se změnila a letošní rok budeme v eshopech jako doma možná ještě více než v předchozích letech. V tomto článku se dozvíte, jak nakupovat levněji a bez starostí.

Proč si nakupování přes internet oblíbíte?

Pokud jste doposud preferovali kamenné prodejny a nákupní centra, možná je nejvyšší čas, abyste svůj konzervativní postoj přehodnotili. Důvodů, proč preferovat eshopy a nakupovat z pohodlí domova, se nabízí víc než dost.

Bezpečnost a ochrana zdraví

Nedávno to byla Delta, nyní zase Omikron. Koronavirus si zatím nechce dát pokoj, a na místě je proto určitý společenský odstup. Ne snad, že bychom měli sedět v hermeticky uzavřeném prostoru a čekat, až pandemie ustoupí – vyhýbání se přelidněným obchoďákům je přesto to nejmenší, co můžeme pro zpomalení šíření nákazy udělat. Specifickou sortu zákazníků, kteří by měli eshopy vyloženě preferovat, jsou lidé trpící závažnými onemocněními – pokud se nechcete nakazit koronavirem nebo chřipkou, nakupujte raději ze svého gauče.

Komfort a časová nenáročnost

Nakupování přes internet je neoddiskutovatelně pohodlnější a rychlejší než výprava do nákupního centra. Namísto přípravy, cesty a následně až několikahodinového bloumání mezi regály, si stačí otevřít prohlížeč v počítači. Anebo v mobilním telefonu – třeba během odpolední kávy v altánu na zahradě. Cítíte ten rozdíl?

Úspora vždy na prvním místě

Proč je zboží v eshopech levnější než v kamenných prodejnách? Platí to téměř vždy a důvod je prozaický – provozovatelé eshopů mají obecně nižší náklady a mohou si díky tomu dovolit nastavit ceny níže než běžné obchody.

Navíc se nabízí spousta dalších možností, jak při nákupech v eshopech ušetřit ještě mnohem více peněz. Pozornosti se těší především slevové kupóny a kódy. Vydávají je téměř všechny významné eshopy a v posledních letech s nimi nešetří ani menší obchodníci. Používání slevových kupónů je jednoduché a slevy se často pohybují až desítkách procent.

Kde slevové kupóny seženete?

Ke slevovým kupónům se může dostat každý. Eshopy je rozdávají nově registrovaným zákazníkům, jindy zase jako odměnu za nákup. A často jen tak – každému, kdo odebírá tzv. newsletter. A existuje ještě jednodušší způsob, jak se k nim dostat: prostřednictvím vyhledávače na portálu PandaKupony.cz.

Na PandaKupony.cz najdete všechny oblíbené obchody a slevy na jednom místě. Zajímá vás například Baumax sleva? Pak není nic jednoduššího, než si známý hobby market najít v databázi a nechat si zobrazit přehled akčních nabídek.

Nakupování se slevovými kupóny probíhá standardním způsobem. Jakmile najdete požadovanou slevu – například Bambule slevový kód na dopravu zdarma nebo kolo štěstí, prokliknete se přes něj do eshopu a provedete nákup. Sleva se vám automaticky započítá do ceny nákupu.

Porovnávejte ceny a vyčkávejte na správnou chvíli

Ačkoliv vám slevové kupóny ušetří spoustu peněz, naprosto zásadní je i správné načasování samotného nákupu. Zdaleka nejnižší ceny prodejci po Vánocích, během nákupních svátků black friday a cyber monday či na přelomu ročních období, kdy obvykle probíhají výprodeje.

Pokud vždy počkáte na vhodnou chvílí – a navíc využijete porovnávače zboží (např. Heureka.cz, Zbozi.cz), vaše rodinná kasa prožije mnohem lepší rok.  

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments