Jak na správný výběr autobaterie

Potřebujete novou autobaterii? V takovém případě vám pomůže následující článek, který se zaměřuje na důležité parametry spojené právě s akumulátory do automobilů. V čem se jednotlivé modely liší a proč je dobré zvolit řešení se správnými parametry pro dané vozidlo? To všechno se dozvíte přímo v tomto článku.

Odpovídající kapacita

Mezi hlavní parametr, který přichází na řadu při výběru nové autobaterie rozhodně patří kapacita. Ta zhruba udává, kolik energie dokáže baterie uchovat. Jenže při častém používání postupně dochází k opotřebení, což se projevuje mimo jiné právě ztrátou maximální kapacity. Staré autobaterie typicky nedosahují potřebné kapacity pro bezproblémové uschování dostatečné energie k nastartování víceméně za jakýchkoliv podmínek. A právě to bývá důvodem pro výměnu a pořízení nového akumulátoru.

Startovací proud

Druhým důležitým číslem je startovací proud. Díky němu může autobaterie aktivovat startér a potřebné součástky. Obecně platí, že velká vozidla plná elektroniky potřebují silnější baterie. Hodnotu startovacího proudu však vybírejte velmi podobnou té stávající či na základě hodnot uvedených v manuálu k vozidlu. V opačném případě by mohlo být startování nedostatečné, či naopak až příliš silné s možným poškozováním startéru.

Vnější rozměry autobaterie

Pokud baterie splňuje všechny vnitřní parametry, nezapomeňte zkontrolovat také vnější rozměry. Musí se totiž vejít do připraveného nosiče v motorovém prostoru.

Kvalitní značka a příznivá cena

Pokud se podíváte na klasické autobaterie 12V zjistíte, že na trhu existuje celá řada výrobců. Vždy je dobré sáhnout spíše po ověřené značce, kde máte jistotu kvality. Při výběru na internetu navíc jistě narazíte na zajímavé ceny a pořídit si k tomu můžete i nabíječky autobaterií pro bezproblémové doplnění kapacity i ve chvílích, kdy vozidlo déle nevyužíváte.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments