Jak správně opustit hotelový pokoj? Většina lidí to netuší a dopouští se velkého faux pas

Nezáleží na tom, jak často, nebo na jak dlouho hotelové pokoje navštěvujete. Zda jedete na rodinnou dovolenou či pracovně. Jedno ovšem zůstává nezměněné, a to je etiketa chování v hotelovém pokoji. I když si za něj zaplatíte, což mnohdy nebývá zrovna nejnižší suma, neznamená to, že po vás pokoj zůstane jako po tornádovém řádění. Opusťte pokoj jako člověk. S několika pravidly to zvládne každý z nás.

Začínáme v koupelně

Pokud trávíte v hotelovém pokoji více než jednu noc, je dobré, abyste použité ručníky dali bokem. Klidně jen ke dveřím na podlahu na jednu hromádku. Je to z toho důvodu, aby uklízečky rozeznaly, které ručníky jste použili, a které naopak ne. V koupelně ještě malou chvíli zůstaneme.  Rozhlédněte se kolem a vyhoďte ruličky od toaletního papíru, kapesníky či vlasy v odtoku. 

Tuzér a odpadky

Jestliže jste v hotelu, kam každý den chodí pokojské a uklízí za vás nepořádek, nezapomínejte jim poděkovat. Ať už je to slovně nebo spropitným, jistě je to potěší. Někteří lidé při delším pobytu dávají víc peněz, někteří při krátkém pobytu méně peněz. Každopádně je jistě vhodné za tuto práci a péči o vás poděkovat. 

Dbát byste měli i na pořádek. Neházejte ubrousky, ale i papírky po zemi. Není nic jednoduššího, než papírky a jiný nepořádek hodit do koše. Stále myslete na to, že pokojská neuklízí nepořádek jen po vás, ale i po ostatních lidech. A v případě velkého hotelu může mít pokojů opravdu mnoho. I když si možná říkáte, že je to její práce, máte jistě pravdu. Ale i taková uklízečka je jen člověk. Jestliže máte na pokoji malý koš, požádejte obsluhu, zda by vám mohla donést pytel na odpadky. 

Foto: Shutterstock

Nábytek zpět a otevřete okna

Mnohdy se stane, že máte pokoj s oddělenými lůžky a vy je zrovna chcete mít u sebe. Ať už je to kvůli dětem či partnerovi. Při odchodu nezapomínejte dát postele, ale i komody na své místo. Při odchodu také můžete otevřít okna, protože výměna vzduchu jistě nějaký čas trvá. Tímto způsobem pokojským ušetříte čas. Pozor ale na nepřízeň počasí. Pokud prší nebo je silný vítr, okna raději nechte zavřená.  

Buďte ohleduplní a používejte jen to, co využít potřebujete. Pokud jste sám na pokoji, druhou postel nechte netknutou. Opět personálu ušetříte čas. Jedná se opravdu o několik málo věcí, které není problém dodržovat a nepřidělávat tak zbytečnou práci druhým. Navíc jde o vaši vizitku, ale také o slušné chování.   

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments