Muž omylem vyhodil bitcoiny a teď je hledá na skládce. Pokud uspěje, bude miliardářem

Bitcoinová mánie vládne světem a zdá se, že to nebude mít jen tak konce. Vzhledem k tomu, že bitcoin stále roste na ceně, dají se lidé, kteří do této virtuální měny investovali na samém začátku, považovat za velké šťastlivce. Ovšem pouze v případě, že ke svým bitcoinům neztratili přístup. I to se totiž některým stalo.

O bitcoinu

Bitcoin je kryptoměna, která je součástí anonymizované platební sítě. Systém nemá žádné oficiální vedení ani sídlo, odkud by byl řízen, tudíž nepodléhá silám, která běžně ovlivňují standardní měny.

Bitcoin se na světě objevil v roce 2009 a většině lidí se asi zpočátku nezdál moc důvěryhodný. Vypadalo to, že je to taková hračka pro milovníky moderních technologií a bláznivé vizionáře, a běžná veřejnost zůstávala tak nějak stranou. Jenže bitcoin začal růst na ceně a najednou se k němu upíraly zraky stále většího množství velkých i malých investorů. Bitcoin se stával zajímavou možností, jak rozšířit své investiční portfolio.

Foto: Shutterstock

Zapomnětlivci a smolaři

Vzhledem k tomu, že na samém to začátku to rozhodně nevypadalo, že bitcoiny budou mít v budoucnosti tak obrovskou cenu, je poměrně dost lidí, kteří na to, že nějaké bitcoiny vlastní ,zapomněli, nebo ztratili přístup do bitcoinové peněženky.

O jednom z nich – Welšanovi jménem James Howells – psal i magazín The New Yorker. James Howells totiž kdysi při úklidu kanceláře vyhodil disk, na kterém měl uloženou svou bitcoinovou peněženku, a jeho bitcoiny, které by dnes znamenaly doslova pohádkové jmění, skončily na skládce.

Howells brzy pochopil, jakou chybu udělal, a od té doby se ji snaží napravit. Zjistil, kam byly jeho odpadky vyvezeny, a na skládce se snaží najít ten jeden konkrétní černý odpadkový pytel, který vyhodil. Je to špinavá a mravenčí práce, Howells se však nevzdává. Moc dobře ví, že pokud by se mu tenhle zázrak podařil, opatřily by mu jeho bitcoiny až do smrti život v luxusu. Zatím je jeho snaha však marná. Navíc i kdyby disk přece jen našel, nemusí mít vyhráno – po mnoha letech na skládce už nemusí být funkční a čitelný. Jestli Howells své jmění dokáže dostat zpátky, bude to rozhodně šťastný smolař.

A co vy? Nemáte někde zapomenutých pár bitcoinů? Mohlo by vám to dočista změnit život.

Foto: Shutterstock, zdroj: New Yorker

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments