Jde do tuhého, lockdown se přiblížil. Prosím vás všechny, zůstaňte doma, vzkázal Prymula

Jen o fous nepřekonala včera Česká republika nelichotivou hranici deseti tisíc nově zjištěných nakažených koronavirem za den. To je ale pouhá statistika. Ve skutečnosti už v zem dávno přibývá každý den mnohem více případů, jen je hygienici nejsou schopni zachytit. Podle odhadů expertů jsou to již desítky tisíc případů denně. Například neurobiolog Omar Šedý je přesvědčen o tom, že v Česku už je 700 tisíc nakažených.

Opět to vypadá, že koronavirus předbíhá vyhlášená opatření, která platí od středy, tedy včerejšího dne. Zdá se, že vláda marně dohání rozjetý vlak a nakonec jí nezbude skutečně nic jiného, než vyhlásit kompletní lockdown, tedy uzavření země.

Částečná uzavírka ostatně už platí nyní, když jsou zavřeny restaurace, fitness centra, kina či divadla. Přidat by se k nim ale mohly ještě další obchody s výjimkou potravin. Stejně jako na jaře by mohlo dojít k uzavření obchodních center a hobbymarketů. Jediné, co pravděpodobně nenastane, je uzavření hranic, protože v okolních zemích je situace lepší než v České republice a vzhledem k omezením z jejich strany je stejně obtížné vycestovat.

Také školy by pravděpodobně zůstaly uzavřeny výrazně déle. To už připustil ministr školství Robert Plaga, který v České televizi řekl, že pokud tato opatření situaci nezlepší, neplatí příslib, že se žáci prvního stupně do škol vrátí za dva týdny. To sice popřel ministr zdravotnictví Roman Prymula, ale je jasné, že opatření diktuje koronavirus.

Roman Prymula také na svém Twitteru zveřejnil jednoznačnou výzvu: “Prosím vás všechny, zůstaňte doma,” řekl v jednoznačném videu. Možná jde o jeden z posledních pokusů, jak kompletnímu lockdownu zabránit.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments