18. 5. 2024

15 příspěvků u článku “Může vysoká dědická daň vyřešit problém s bydlením?

 1. To je zase hovadina. To by znamenalo, že by si král Karel musel ty nemovitosti, zámky, hrady znovu koupit. Stejně tak Babišovi děti a další?

 2. Ať žije Klausova demokracie, kdo něco takového vymýšlí? Mělo by to být trestné bez ohledu na to kdo to řek nebo vymyslel.
  Pokud to myslí někdo vážně, tak by proti němu mělo být zahájeno trestní řízení.

 3. Hm, takže plán zní – po úmrtí původních vlastníků takové malé znárodnění. A nebo? Dědo, babi, tati, mami darujte nám to za života. My si k Vám přepíšem trvalé bydliště, poberem dotaci na Oprav dům po babičce, opravíme a pokud to takhle bude moci jít dál, tak to pak vše přepíšem na malého Jimiho a Simona. A nevadilo by , že bychom vám pak zajistili pečovatelák? Ona ta starost o nemovitosti zabere moc času a tam se budete mít líp. A taky bychom rádi se za níma podívali do Států.

 4. Pravda ovšem je, že existuje dost lidí, kteří drží prázdné byty. Vím o dvou případech. Na můj dotaz, proč je alespoň dočasně nepronajmou, zněla odpověď: nájemník by mi jej mohl zničit. Absurdní. Kdyby se tak opravdu stalo, tak by nájemník musel byt dát opět do pořádku. Ale apriori počítat s touto možností je prostě hloupé. Pak se nemůžeme divit, že je volných bytů málo. A mimochodem: majitel tím přichází o slušný zisk.

  1. Bohužel to není až tak samozřejmě, že nájemník být nezničí. A když nic nemá, noc si na něm nevezmete. A vystěhovat neplatiče není také často vůbec snadné, byť obývá být neoprávněně, nelze jej legálně dostat pryč, často to lze až na soudní rozhodnutí a nájemník/nájemnice se Vám může smát, vy jí ani nesmíte odpojit vaši elektřinu (!)

  2. Když si někdo koupil byt, tak si ho určitě koupil za svoje peníze, tudíž byt je jeho a může s ním nakládat jak se mu zlíbí a nikdo mu do toho nemůže mluvit.

  3. Ono to zas tak hloupé není. V nájemním bytě jsem bydlel jen jednou a domácí byla pohodová.Ovšem když sme se lépe poznali vyprávěla o předešlých nájemnících. Nejen že jí dlužili asi 4 nájmy ale byt docela zdemolovali a opravy přišli na 25 tisíc. Každá mince má dvě strany…

  4. To je jeho majetek tak co by měl pronajímat a má pravdu zničí to a co potom dostane houbelec a soudit se můžeš i roky

 5. Jednoduší by bylo nastavit max zisku firmám aby tady stavebniny neměly zisky s materialu i klidně 100% když např sadrokqrton v polsku kde je DPH 23% je cena desky 125×200 121kc a v Česku i klidně 245kc tady totiž se obohacuje skupina lidí a proto dnešní byty domy stojí 3 miliony a víc

 6. Jen tak pro zajímavost, vysvětlí mi někdo proč stále chybí byty a žádá se mohutná výstavba, když je nás pořád jen 10 000 000. Není v tom něco nezdravého?

 7. Že vás to ještě pořád překvapuje, ten fakt, že komunisti chtějí vyvlastňovat? Je úplně jedno, jestli mávají červenou nebo zelenou nebo černou vlajkou.

 8. No nevím, měl jsem byt 0:2 v nájmu za 12500 Kč ve městě Most. Teď mám domek v nájmu v malém městečku v DE. Za cca 10500 včetně energií. A tak to je v ČR normální vše drahé a nekvalitní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *