Již 50 let kolem Země obíhá záhadný objekt. Přezdívá se mu Černý rytíř

Přeplněno, takový stav hlásí zemská oběžná dráha. Družice, které mají svoji životnost už dávno za sebou, nářadí, zbytky satelitů a raket, to všechno lítá nad námi. Jeden objekt ale budí otázky. Poprvé ho lidé uviděli v roce 1954 a získal přezdívku Černý rytíř.

Domněnky vynálezce

Jeho hmotnost se odhaduje na 10 – 15 tun. Vysílá různé signály a odráží radiové vlny. Aby záhad s ním spojených nebylo málo, zvládne i to, s čím si nedokázaly poradit americké nebo sovětské družice – létá po polární oběžné dráze naší planety. Svoji cestu navíc zvládne urazit dvojnásobnou rychlostí v porovnání se všemi známými a dostupnými družicemi. Podle Roberta L. Johnsona, ředitele Adlerova Planetária, navíc předmět nedodržuje žádné předpokládané časy průletu. Objeví se vždycky naprosto nečekaně. Lidé o něm vědí už dlouho.

Podivné zvuky

Podivné zvuky z vesmíru, které respektovaly některé matematické konstanty, se podařilo v roce 1899 zachytit srbskému vynálezci Nikolu Teslovi. Nejdřív předpokládal, že jejich zdrojem je planeta Mars, potom ale změnil názor. Vyslovil domněnku, že pocházejí z bližšího zdroje, kterým by snad mohla být nějaká neznámá inteligence.

Nabízí se prozaické vysvětlení

V 60. letech 20. století se údajně měl zrodit tajný výbor pro sledování tohoto objektu. Došlo k zachycení zvláštního signálu z neznámé družice, který následně prověřil skotský astronom Duncan Lunan. Později řekl, že šlo o astronomickou mapu souhvězdí Pastýře. Právě zde se prý mají nacházet dvě planety obydlené mimozemskou civilizací, alespoň to tvrdí fandové těchto sfér. Hvězdy znázorňují polohu před 13 000 lety. Spekulace o tom, kde se vlastně satelit vzal, se objevovaly jako houby po dešti. Šlo o vodu na mlýn žurnalistů i sci-fi autorů.

Foto: Shutterstock

Sovětský špion

Objevovala se tvrzení, že rytíř je sovětským špionem nebo agentem v rámci hvězdné vojenské operace Američanů. Nemůžeme ale vyloučit, že všechno má docela prozaické vysvětlení. V roce 1998 se plukovník James Newman společně s Jerrym Rossem, astronautem NASA, snažil na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) zapojit tepelné přikrývky pro snížení energetických ztrát. V průběhu prací se ale jedna z nich ztratila. Může být Černý rytíř ve skutečnosti touto přikrývkou? Nahrává tomu skutečnost, že jediná jeho fotografie pochází právě z roku 1998. Vznikla během mise STS-88, která k ISS dopravila americký modul Unity.  

Foto: Shutterstock, zdroj: PopularMechanics, Space

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments