Husí kůže, pocení a třesavka. Tak na vás zapůsobí města s negativní energií

Jsou místa, která v nás vyvolávají hezké pocity a každý z nás má nějaké takové místo, kam se rád vrací. Ať už jsou to plácky z našeho dětství, tichý kousek přírody nebo pláž u moře. Ale také jsou místa, kam citlivější lidé nevkročí a když, je jim zle. Třesou se, tělem projede chlad a naskočí husí kůže. Taková místa skutečně existují a je lepší se jim vyhnout.

Odkud se bere negativní energie daného místa?

Většinou se tento zlý pocit objeví na místech s ponurou historií, jako jsou například hřbitovy, popraviště nebo místa tragédie. Mnoho lidí nebylo schopno vejít branami koncentračního tábora v Osvětimi, ze zjevných důvodů. Vědci se domnívají, že na těchto místech zůstávají silné emoce těch, kteří tam trpěli. Emoce totiž produkují slzy a pot, které i po letech lidé cítí a reagují na ně. Negativní prožitky, jako strach či smutek, totiž zanechávají v těchto tělních tekutinách specifické chemické složení, které i dlouhá léta poté vyvolávají u ostatních stejné pocity- strach, hrůzu, žal. Samozřejmě také hodně záleží na našem nastavení a podprahovém očekávání. Zkuste jít o půlnoci na hřbitov. Ačkoli víte, že s největší pravděpodobností vám tam žádné nebezpečí nehrozí, podvědomě se budete rovnou cítit zle. Stejně to funguje právě v koncentračních táborech. Uvědomujete si hrůzy, které se v nich děly a ty ve vás vyvolají ony negativní pocity a tělesné projevy.

Foto: Shutterstock

Výlet na vlastní nebezpečí

I u nás jsou místa, která jsou natolik opředená legendami a strašidelnými historkami, že výlet do nich podstupujte jen na vlastní nebezpečí. Pokud jste z jižních Čech, můžete si zajít na piknik do Branišovského lesa u Českých Budějovic. Několik na sobě nezávislých návštěvníků popsalo setkání s mužem v klobouku, jehož nohy se nedotýkají země. Před jeho zjevením prý dochází k náhlému ochlazení vzduchu a začalo se mu říkat Duch lesa. Tento les je také nechvalně proslulý několika případy oběšení na jednom určitém stromě. Ačkoli byl již pokácen, někteří lidé se tomuto lesu přesto oklikou vyhýbají. Pro citlivé povahy není ani procházka po poli u obcí Černovice a Osiky na Brněnsku. Několik místních tvrdí, že viděli mnicha nesoucího kříž a že se jim v těchto místech dělá nevolno. Proběhlo zde několik paranormálních vyšetřování a zjistilo se, že skutečně došlo k masakru a oběti dosud nenalezli klid. Občas zde dochází i k výpadkům elektroniky, o návalech tísně či pocitu úbytku energie nemluvě.

Foto: Shutterstock, zdroj: PopularMechanics, TimesNow

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments