Klaus byl očkován proti covidu, proto měl tak lehký průběh, prohlásil profesor Flegr. Vyčetl to z protilátek v jeho krvi

Evoluční biolog Jaroslav Flegr má vlastní vysvětlení pro to, proč bývalý prezident Václav Klaus prodělal nákazu koronavirem bez vážnějších problémů a velmi rychle se zotavil. Podle něj se exprezident musel nechat očkovat, přestože tvrdil, že tak neučinil, případně už dříve infekci prodělal s vážnějším průběhem. Má k tomu navíc vlastní vysvětlení, které vychází z naměřených protilátek v krvi.

Vysoké hladiny protilátek v krvi v den onemocnění znamenají, že Klaus (79) už dřív prodělal dosti těžký covid, nebo už byl očkován. Na dotaz novinářů, zda BYL očkován, Institut Václava Klause uvedl ‚Prezident Klaus nemá v úmyslu se proti covidu nechat očkovat.‘ Aspoň nezalhali,” uvedl Jaroslav Flegr na svém Twitteru.

Informaci o tom, že měl vyšší hladinu protilátek v krvi, přitom Václav Klaus oznámil sám v televizi CNN Prima News. “Václav Klaus se od jisté doby začal objevovat na veřejnosti bez roušky. Dnes na sebe práskl, že po nákaze covidem měl jen dva dny mírně zvýšenou teplotu a v den onemocnění mu v krvi zjistili vysoké hladiny protilátek. Kdyby mu už bylo 80, tak bych řekl, že už je dávno naočkován,” uvedl parazitolog Flegr.

Nicméně Flegrovo vysvětlení Klaus odmítá. “Flegr se zřejmě nechal naočkovat proti covidu sám a v rámci vedlejších účinků vakcíny definitivně už asi tak před rokem zblbnul,” uvedl mluvčí Institutu Václava Klause.

Václav Klaus byl na koronavirus pozitivně testován 23. února. V ten den ještě absolvoval online přednášku před studenty, při které už výrazněji kašlal a sám to glosoval slovy, že má zřejmě covid. Bývalý prezident se rychle zotavil, mimo jiné prý užíval lék isoprinosine. Onemocnění podle jeho slov nemělo vliv na jeho názory, ve kterých dlouhodobě odmítá zaváděná opatření kvůli epidemii.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments