Klaus porazil koronavirus a Šmucler už hlásí: zdraví máme ve svých rukách, stačí kondice a optimismus

Někteří lékaři se s trochou nadsázky obávali toho, že se bývalý prezident Václav Klaus z covidu vyléčí bez vážnějších komplikací. Pochopitelně není nikdo, kdo by jinému přál zdravotní problémy, na druhou stranu to je právě Klaus, kdo jim v minulosti ztěžoval práci a teď v tom může pokračovat s ještě větší vervou.

Bývalý prezident totiž patří k nejzatvrzelejším odmítačům závažnosti covidu. V minulosti dokonce zpochybnil skutečnost, zda nemocnice skutečně naráží na své kapacity, aniž by se do nich přišel podívat. Jeho slova přitom sleduje velké množství lidí, které podporuje v tom, aby nedodržovali opatření. To potom pochopitelně vede k rychlejšímu šíření nákazy a ještě většímu náporu na nemocnice.

Václav Klaus skutečně prošel jen lehkým průběhem nemoci. To ale není možné brát jako nějaký standard. Další z těch, kdo odmítali vládní opatření, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, skončil na více než měsíc na jednotce intenzivní péče a byl dokonce připojen k mimotělnímu oběhu ECMO.

Přesto se zdá, že Klausův lehký průběh bude skutečně zneužit v propagandistickém boji. Chopil se ho už zubař Roman Šmucler, který už několikrát ohlašoval konec epidemie, ale ten stále nepřichází. Teď má zjevně nové argumenty.

Pan prezident dokázal, že v boji s infekcí jsou krom hygienických opatření důležité také fyzická kondice a optimismus. Kalendářní věk nemusí být problém, když sportujete a pracujete. Zdraví máme ve svých rukách,” uvedl Šmucler na svém facebookovém profilu.

Z jeho vyjádření vyplývá, že kromě dodržování hygieny stačí už jen zdravé tělo a zdravý duch.

Foto: Institut Václava Klause

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments