Konspirační teorie o 11. září 2001 jsou stále živé. Dvojčata si prý Američané sestřelili sami

Den, který změnil celý svět ve vteřině. Teroristický útok v centru rušného města šokoval každého. Při vzpomínce na 11. září 2001 běhá mráz po zádech. Opravdu jsou viníci teroristi nebo si nehodu zapříčinilo USA samo? Konspirační teorie jsou i po několika letech v plném proudu.

Co se tenkrát oficiálně stalo?

Teroristická organizace al-Káida unesla dvě osobní letadla, s kterými provedla útok na dva mrakodrapy v centru New Yorku. „Dvojčata“ měla multifunkční využití. Nacházely se zde kanceláře i obchodní centrum. Po útoku bylo v ohrožení mnoho lidí, a ještě větší počet zahynul již na místě. Tato událost se řadí mezi největších tragédie všech dob.

Mohlo to být i jinak?

Jedna z teorií říká, že problém byl uvnitř budov. Výbuch nezapříčinila srážka s letadlem, ale bomba umístěná v domě.  Údajně v explozi neměla letadla žádnou významnou roli. Mělo se jednat o řízenou explozi bomb umístěných uvnitř.

Proč teorie vznikla?

Při srážce letadla s budovou by palivo nedosáhlo dostatečně vysokých teplot na to, aby roztavilo konstrukci budov vyráběnou z oceli. Z toho důvodu tedy explozi letadla nezavinila.

Zdroj: YouTube

Mohlo se to opravdu takto stát?

Mezi lidmi je útok vedený teroristy na dvojčata stále populární téma. Vědci tedy nelenili a snažili se dokázat, zda je verze s řízenou vnitřní explozí reálná. Na co přišli? Je dokázané, že letadla byla opravdu schopna narušit statiku budov natolik, aby vznikla exploze a následné zřícení mrakodrapu. Do budovy narazila pod úhlem, takže poškodila naráz i několik pater. Ta se začala propadat a stavba šla rychle k zemi.

Americká vláda v den katastrofy údajně věděla, co se chystá a i stane, stejně tak jako média. Existují názory, které dokonce tvrdí, že vláda nechala útok proběhnout naprosto vědomě. Opravdu by ale tolik lidí udrželo tak velké tajemství? Jen těžko. Je také vyloučeno, že by vláda Bushe nechala zemřít tolik nevinných lidských životů.

Foto: Shutterstock, zdroj: JSTOR, Britannica

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments