V Číně je ukryto podzemní město plné záhad. Obývaly ho 2 miliony lidí

Věděli jste o tom, že v Číně se nachází město, které bylo v minulosti osídleno 2 miliony lidí? Zajímá vás, jak vypadá město dnes, zda v něm stále někdo žije a jak dlouho trvalo, než bylo vybudováno? Máme pro vás odpovědi.

Propracovaný podzemní komplex desítek tisíc obydlí

V provincii Henan, západně od Šanghaje, leží město Sanmenxia. Kdybyste měli možnost jej spatřit ze vzduchu, vypadalo by jako soustava zapuštěných bazénů. Ve skutečnosti se ale jedná o propracovaný komplex obydlí, která jsou odolná vůči zemětřesení, v létě v nich je příjemné chladno a v zimě naopak teplo. V době své největší slávy bylo město obýváno 2 miliony lidí. Jak jejich život ve městě vypadal?

Jaké to je bydlet v podzemí? Žádný komfort nečekejte

Jednotlivá obydlí se nachází v hloubce 6 metrů a skládají se z přístupové chodby, která je spíše tunelem, skladu, ložnice, chlévu a obývacího pokoje. Ovšem pozor, i přesto že se může zdát, že bylo bydlení v podzemí luxusem, opak je pravdou. V domech pod zemí bydlely chudé rodiny a neměly k dispozici tekoucí vodu, elektřinu ani topení. Většinu svého života navíc prožily ve tmě.

Bydlení pod zemí jako byznys a lákadlo pro turisty

Protože bydlení pod zemí není zcela tradiční, čínská vláda se rozhodla z města vytěžit co nejvíce a využívá jej jako atrakci pro turisty. Stovka domů prošla rekonstrukcí a jednotlivá obydlí si můžete pronajmout. Jestli vás láká zjistit, jaké to je, když bydlíte v podzemí, čínské město Sanmenxia vám to pomůže zjistit. Při svém pobytu můžete navázat hovor i s některými stálými obyvateli, kteří zde stále žijí. Už jich sice nejsou miliony, pouze tisíce, ale svá obydlí nehodlají opustit.

Lidská obydlí vznikají všude, kde se dá. Ovšem bydlet v podzemí je pro řadu z nás zcela nepředstavitelné. Vyzkoušet si to můžete na vlastní kůži v čínském městě Sanmenxia.

Foto: Shutterstock, zdroj: News, Entertales

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments