Léto se blíží, nezapomeňte se na cesty pojistit

Každý z nás cestuje jinak a na různá místa. Někdy si vybereme tuzemsko, někdy se rozhodneme cestovat po Evropě a někteří se vydáme do nejvzdálenějších oblastí světa. Někteří dávají přednost klidnému odpočinku u bazénu, jiní si nedokáží představit dovolenou bez aktivního sportu. Podle svých potřeb si vytvořte balíček pojištění šitý na míru vašim požadavkům.

Nevydávejte se z ČR bez solidního cestovního pojištění

Ať už se chystáte na letní prázdniny kamkoliv, nepouštějte ČR bez solidního cestovního pojištění. Víme, že pravděpodobnost je nízká, ale představa o autonehodě, po které se několik dní zotavujete v zahraniční nemocnici a poté za ni zaplatíte spoustu peněz, není dovolená podle představ. Cestovní pojištění AXA je vhodným řešením.

Ochrana pokrývá náklady na léčbu náhlých nemocí, úrazů a následků chronických onemocnění. Za náhlé onemocnění s COVID-19 nebo za léčbu související s exacerbací nebo komplikací chronického onemocnění při cestování do zahraničí navíc pojišťovny zpravidla neúčtují žádný další poplatek.

Proč potřebujete cestovní pojištění?

Nejdůležitějším faktem je uvědomit si, že cestovní pojištění chrání před nepředvídanými výdaji souvisejícími se situacemi, které se mohou během vaší dovolené stát. Náhlá nemoc, rehabilitace, zpožděný let nebo odcizení zavazadel jsou případy, které vás mohou stát jmění, pokud k nim dojde mimo Českou republiku. Počty cestujících každým rokem rostou a cestovní pojištění je nyní považováno za běžnou součást téměř každé cesty.

Jak pravděpodobně víte, léčba v jiných zemích je pro Čechy velmi drahá a i malé zranění může průměrného turistu zničit. Absolutní minimum, pokud jde o zaručenou částku, by mělo být 20 000 EUR, ale nejčastěji se doporučuje 30 000 EUR. Pokud plánujete cestu mimo Evropu, doporučujeme zvýšit garantovanou částku až na 60 000 EUR. Poskytne vám svobodu pohybu. Na druhou stranu v zemích, jako jsou USA, Kanada a Austrálie, bude nejlepším řešením zvolit pojistku bez konkrétní garantované částky.

Vyberte si vhodné cestovní pojištění

Cestovní politika musí zahrnovat pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám, které vám umožní způsobit nešťastnou událost, při které utrpí třetí strany, pojistitel pokryje veškeré nároky a pomůže vám vyřešit spor smírně bez účasti soudu. Nehody se stávají lidem a špatné věci se mohou stát téměř kdekoli. V takové situaci, kdy trpíte zdravotním postižením, vám pojišťovna vyplatí finanční prostředky na léčbu a rehabilitaci. V případě úmrtí vaše rodina také nezůstane bez finanční ochrany. Ze zkušenosti víme, že standardní zásada by měla být rozšířena především o balíček ochrany zavazadel. Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení, pojistitel vám uhradí náklady, které jste vynaložili na nákup nezbytných věcí. Také je dobré mít pojištění pro případ zrušení cesty. Pokud provedete storno krátce před odjezdem, ušetříte na storno poplatcích i tisíce korun.

Jak vidíte, cestovní pojištění může přijít vhod na dovolené v zahraničí a v případě nouze vám ušetří narušení rodinného rozpočtu. Je však důležité pečlivě si přečíst VOP (Všeobecné podmínky). Zde najdete všechny informace o vaší pojistné smlouvě. Přečtením těchto podmínek si budete jisti, že zvolené pojištění je přesně to, co hledáte.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments