Lidé se v Lidlu poprali o respirátory v akci, které už brzy budou povinné. Rozestupy nikdo nedodržoval

Zdá se, že respirátory už brzy budou opět nedostatkovým zbožím. V řadě evropských zemích už je jejich nošení povinné v obchodech a veřejné dopravě a podobné opatření se chystá i v České republice. Nyní jde podle všeho jen o to, aby jich byl na trhu zajištěn dostatek.

Lidé už se však rozhodli předzásobit. Hotové nákupní šílenství rozpoutal například slovenský Lidl, který zařadil respirátory FFP2 do akční nabídky. Už před otevřením se před prodejnami mačkali lidé, kteří čekali, až se otevřou jejich brány. Jakmile se to stalo, vrhli se útokem k regálům, kde se snažili ukořistit zboží, a to i za cenu nemístných strkanic s ostatními.

Prečo sme … národKaranténa, britská mutácia, zatvorené živobytia mnohých ľudí.Potom príde štvrtková akcia v Lidli a vy sa môžete so svojimi opatreniami strčiť … hej, tam presne.Pri pokladni:Predavačka: pani, nemôžete si zobrať 30 balení, maximum je 10.Lachvatá: dobre, tak rozdelíme na 3 nákupyPreto tolerujeme aroganciu, papalášizmus, obchádzanie pravidiel – lebo sami takí sme

Posted by Tomas Callo on Wednesday, January 20, 2021

Slovenský Lidl nabídl na balení 3 kusů respirátorů respirátory 33 % slevu. Z původní ceny 2,99 EUR se tak balení respirátorů třídy FFP2 dostalo na přijatelnějších 2,99 Kč, tedy přibližně 78 korun.

Deník Nový čas informoval například o situaci před bratislavskou prodejnou Lidlu v Dúbravce. Podle reportéra to tu vypadalo jako kdyby se rozdávalo zboží zdarma. Veškeré zásoby respirátorů byly vykoupeny 18 minut po otevření a neobešlo se to bez strkanic a šarvátek.

Foto: vlastní, leták Lidl SK

Chladným to nenechalo ani slovenského premiéra Igora Matoviče. “V tlačenici se pomalu pobít kvůli respirátorům, na kterých ušetřím euro, aby jsme se s nimi zdravě chránil. Hmm, to mi nevychází,” napsal Matovič na svůj Twitter. Mnozí uživatelé ho ale osočili z urážlivého a výsměšného výroku.

V tlačenici sa pomaly pobiť kvôli respirátorom, na ktorých ušetrím euro … aby som si nimi zdravie chránil … “hmm, to mi nevychádza”

Posted by Igor Matovic on Thursday, January 21, 2021

Lidl podle slov svého mluvčího takový zájem neočekával. Rozhodl se nákup omezit na deset balení na osobu. Ani to ale nepomohlo. Lidé si zboží nechali dělit do několika nákupů.

Zájem Slováků o respirátory měl zřejmě podobný důvod jako v České republice. Zdejší ministr zdravotnictví Marek Krejčí doporučil jejich nošení, protože představují efektivnější ochranu před novou mutací koronaviru než roušky.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments