Mám z něj strach, řekl komunista Filip na adresu Miroslava Kalouska. Vadí mu, co předvedl u Soukupa

Miroslav Kalousek po svém odchodu z politiky nepřestává budit emoce. Téměř to vypadá jako by vlastně nikdy neodešel. Rozhodně totiž nepřestal komentovat dění na politické scéně, ba co více, činí tak s ještě větší vehemencí než doposud. Kromě svých sociálních médií, na nichž ho sledují stále velké počty jeho fanoušků, navíc pro své názory dostal novou platformu. Téměř prezidentskou, chtělo by se říci. Na TV Barrandov totiž do značné míry zaplnil prostor uvolněný prezidentem Milošem Zemanem a spolu s moderátorem a majitelem televize tvoří každý týden silnou komentátorskou dvojku.

Tentokrát se Miroslav Kalousek v pořadu Hovory Kalousek Soukup zaměřil na ošemetnou kauzu, která se stala z dostavby jaderné elektrárny Dukovany, respektive zda se příslušného tendru může účastnit ruská společnost Rosatom. Tu viditelně podporuje především prezident Zeman, který teď získal oporu i v ministrovi průmyslu Karlovi Havlíčkovi. Ten totiž dokumentaci k tendru poslal i do Ruska, aniž by to s kýmkoliv konzultoval.

Já se jako občan cítím ohrožen ve své bezpečnosti. My si všichni platíme nemalé peníze ze svých daní na bezpečnostní úřady a zpravodajské služby a ty se všechny shodly, že účast ruského Rosatomu v tendru na Dukovany je proti bezpečnostním zájmům občanů České republiky,” uvedl Miroslav Kalousek na TV Barrandov.

Padla dokonce slova o tom, že komunisté mohou podmiňovat toleranci menšinové Babišovy vlády právě tím, že se tendru bude moci zúčastnit i Rusko. Právě vypovězením podpory přitom KSČM teď hrozí, byť svá ultimáta neustále oddaluje.

Na taková slova pochopitelně musel zareagovat předseda komunistů Vojtěch Filip. “Už se nebudu přemáhat, abych sledoval diskusi M. Kalouska s J. Soukupem. Nečekal jsem žádný zázrak, ale “profesor demagogiky” náš exkolega Kalousek zašel hodně daleko, tolik manipulativních tzv. polopravd v jednom pořadu bylo nad mé síly. Já mám také strach, ale z lidí jako on,” napsal na svém Twitteru.

Nebyl by to Kalousek, aby si neměl poslední slovo a ukázal, že Vojtěch Filip si tak trochu naběhl na vidle. “Mým cílem je zprostředkovat divákům názory, ze kterých mají komunisti ve všech politických stranách strach,” narážel na skutečnost, že komunisté se nedrží pouze v KSČM.

Foto: KSČM

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments