Minimalistická řešení pro stylový domov

Minimalistický design je populární trend v interiérovém designu. Dovoluje nám vyjádřit svou individualitu a zároveň vytvořit pohodlný nezahlcený domov bez velkého množství věcí. S těmi správnými kousky nábytku a dekorací může být minimalistický interiér stylový a nadčasový. Tady je několik tipů na minimalistická řešení, která dodají eleganci a styl vašemu domovu.

Barvy

Používejte neutrální barvy. Ty vytvářejí uklidňující nenápadné pozadí, které nezastíní další prvky v interiéru. Jemné odstíny bílé, šedé, béžové a krémové jsou pro minimalistický vzhled ideální. 

Zároveň se vyhněte velkému množství použitých barev. V minimalismu platí méně je více a o barvách to platí dvojnásob. Vyberte si jen pár odstínů ladících tón v tónu a k tomu jednu vaši oblíbenou výraznější barvu. 

Vybraná výrazná barva je opravdu důležitá. Můžete jí ozvláštnit jednu zeď v místnosti. Ale protože nebudete mít příliš věcí a dekorací, můžete klidně zvolit i výrazněji barevný nábytek nebo svítidla. Rozhodně byste neměli zapomenout na malé akcenty, které jinak neutrální interiér osvěží. Výrazně barevný koberec nebo polštářky vnesou do interiéru žádaný kontrast. 

Nábytek a materiály

Investujte do kvalitního nábytku. To je v minimalismu pravidlo číslo jedna. Protože v interiéru bude jen pár kousků, je důležité, aby vypadaly krásně. A když už si budete kupovat jen málo nábytku, tak ať stojí za to! 

Zvolte takový nábytek, který je nadčasový, elegantní a nemá na sobě žádné ornamentální ozdobné detaily. Co se týče materiálů, tak neuděláte chybu když použijete dýhu se zajímavým dekorem. Dřeva se bát nemusíte, je to teplý přírodní materiál, který vnese do jinak chladného minimalismu potřebnou dávku hřejivosti. 

Moderního vzhledu dosáhnete i nábytkem ve vysokém lesku nebo naopak hlubokém matu. Opět ale nezapomeňte, že s množstvím různých materiálů byste to neměli přehánět. Vyberte například jeden dřevodekor a k tomu jeden materiál doplňkový, například krémový matný, které budou na všech skříňkách, komodách i policích. Na čalouněný nábytek zvolte kvalitní jednobarevný materiál v neutrálních odstínech a doplňte barevnými akcenty. 

Krásným materiálem do minimalistických interiérů je také kámen. Zvolte jemný a nepříliš drobný vzor. Spíše než žula bude vašemu interiéru slušet mramor s decentním žilkováním. 

Důležité je při volbě nábytku myslet na dostatek úložných prostor. I když člověk vyznávající minimalismus nebude pravděpodobně vlastnit příliš mnoho věcí, asi nebude stačit jen TV skříňka . Věci, které minimalista vlastní, by měly být ukryté za dvířky skříněk, aby nerušily celkový čistý dojem z interiéru. 

Dekorace

V minimalistickém interiéru se snažíme drobným dekoracím spíše vyhnout. Na co byste ale neměli zapomenout je umění. Velký a výrazný zarámovaný obraz dodá minimalistickému interiéru osobitost, strukturu i barvu. Můžete volit jednoduché a elegantní motivy, například černobílou kresbu nebo moderní abstraktní umění. Barevně může být obraz neutrální nebo by se na něm měla vyskytovat vaše akcentující barva, kterou ještě někde v interiéru zopakujete – třeba na textilu. 

Ani v minimalistickém stylu se nemusíte vzdát pokojových rostlin. Spíše než drobné rostliny v květináčích však použijte jednu velkou solitérní rostlinu – například palmu nebo fíkus. Doplňte designovým květináčem opět v neutrální nebo akcentující barvě. 

Využitím těchto tipů vytvoříte stylový a elegantní domov, který bude estetický a zároveň pohodlný. 

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments