Ministr Blatný selhal. Babiš požádal o pomoc Prymulu

Události uplynulých dní udělaly z ministra Jana Blatného komickou figurku, která se celý minulý týden věnovala změně nařízení o venkovním popíjení kávy, aby jí ho nakonec premiér Babiš v přímém přenosu smetl ze stolu. Mezitím však odborníky děsila rychlost, jakou koronavirová epidemie opět nabrala. Premiér podle všeho seznal, že jeho ministr na její řešení nestačí. Rozhodl se proto sáhnout do známých vod a povolává na palubu zpět Romana Prymulu, který dosud plnil roli Babišova poradce, jemuž se ale bohužel příliš nenaslouchalo. Jinak by totiž nedošlo k tak zpackanému rozvolnění, před nímž Prymula varoval.

Čtěte také: Blatný to dokázal. Nikdo už neví, kde, kdy a jak se může napít či najíst nebo zda ještě platí PES

Epidemiolog Roman Prymula teď podle všeho významně povýší a pravděpodobně se, přinejmenším neformálně, stane člověkem, který opět bude řídit boj proti epidemii. Jan Blatný mimo jiné nezvládá připravit systém očkování a hrozí, že do Česka sice dorazí vakcíny, ale nebude připraven plán jejich aplikace. Proto nyní vzniká nový post zmocněnce pro očkování. Premiér Andrej Babiš zatím neřekl, kdo ho bude zastávat, ale Roman Prymula přiznal, že byl osloven.

Čtěte také: Už je pozdě, lidé opatření respektovat nebudou, prohlásil Prymula. Pomohou jen kompenzace

Příprava očkování má zpoždění

Ještě to není rozhodnuto, jenom jsme o tom dnes s premiérem hovořili,” uvedl Prymula v České televizi. Zkritizoval svého nástupce v ministerském křesle, když prohlásil, že s přípravou vakcinace má Česká republika značné zpoždění. “Při diskusích s odborníky se ukazuje, že musíme teď intenzivně začít pracovat na tom, abychom tu strategii měli k dispozici.

Z pozice zmocněnce pro očkování by Prymula mohl snadno řídit nejen přípravy vakcinace českého obyvatelstva, ale být významným hlasem i v zavádění či rozvolňování protiepidemických opatření. Pravděpodobně by je začal znovu řídil, byť formálně by ministrem zůstal Jan Blatný. Jemu by zbyla veškerá necovidová agenda.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments