Mladík zakázal své přítelkyni používat tampóny. Vadilo mu, jak s nimi zachází

Nepříliš zkušený mladík se na sociální síti Reddit obrátil na ostatní uživatele o pomoc. Došlo totiž ke konfliktu mezi ním a jeho partnerkou poté, co jí zakázal používat tampóny. On sám celou situaci popisuje jako jedno velké nedorozumění, protože se primárně obával o její zdraví. Nechápe, proč ji jeho návrh natolik rozčilil.

Mladík se uživatelů tázal, zda opravdu udělal něco tak neodpustitelného, když přítelkyni řekl, aby během své menstruace nepoužívala tampóny. Je prý totiž zapomnětlivá a nemění si je pravidelně tak, jak by se mělo. Muž dostal strach, že by to mohlo vést k takzvanému toxickému šoku, o kterém předtím slyšel v televizi. Jde o poměrně zřídka vídaný, ale nikoliv vyloučený problém, který ohrožuje život. Jeho spouštěčem bývá právě příliš dlouhou dobu zavedený tampón. Mladík viděl problém také v tom, že měsíc předtím měla dívka hygienické potíže, kvůli kterým musela vyhledat pomoc gynekologa.

Buď já, nebo tampóny

Nemám problém se ženami, které používají tampóny. Mám problém s tím, jak je používá ona a to z několika důvodů,” říká muž, podle kterého si je přítelkyně zkrátka nemění dostatečně často. Dokud neměla gynekologické problémy, do jejích věcí jí nemluvil. Když ji ale požádal, aby tampóny raději přestala používat úplně, rozpoutalo se mezi nimi doslova peklo. Dívka zuří a obviňuje ho, že ji chce ovládat a opakuje, že nemá práva zasahovat do toho, jaké hygienické pomůcky bude či nebude používat.

Situace se vyhrotila do extrému a nakonec to bylo tak, že mladík řekl, že buď budou tampóny, nebo on. Teď se však přeci jen obává, že přestřelil a žádá tak o radu zkušenější kolegy. Většina z nich ho nepotěšila a postavila se na stranu přítelkyně. “Nejsi tu proto, abys řídil její cyklus. Zapiš si to a vždy, když dostaneš chuť zakazovat jí tampony, tak si to přečti a uklidni se,” píše jedna z uživatelek. Další sice chápe, že to myslel dobře, ale upozorňuje ho, že by se do toho neměl montovat. “Jak by si se cítil, kdyby ti někdo řekl, abys přestal používat toaletní papír, protože si myslí, že pro tebe není vhodný?” Další uživatelé se naopak shodli v tom, že mladíkovy obavy jsou opodstatněné, a pokud dívka nedodržuje správné hygienické postupy, mohla by si velmi uškodit.

Foto: Shutterstock