Nafingovala NASA přistání na Měsíci?

Kolem NASA a vesmírných průzkumů existuje řada konspiračních teorií, které vyvrací různé zásluhy a pokroky v tomto odvětví. Jedna z teorií nyní tvrdí, že NASA nafingovala přistání na Měsíci, a proto byl vyslán průzkumný orbiter. Ten by měl zejména najít stopy a důkazy o tom, že na Měsíci skutečně přistání proběhlo.

Důkazů, že přistání na Měsíci bylo nafingované, je hned několik. Jedna z teorií například poukazuje na fakt, že na snímcích člověka na Měsíci nejsou v okolí vidět hvězdy. Teoretici tvrdí, že snímky pořízené na Měsíci jsou příliš pohádkové, jako by ani nebyly pravé. Obraz je perfektně čistý, nic kvalitnímu snímku nepřekáží. I pozadí je naprosto čisté, bez mraků nebo oparu, bez hvězd. Podle průzkumů je ale možné, že v době pořízení snímku byl na Měsíci den a Slunce tak zakrylo veškeré odrazy hvězd.

Astronauti nemohli let přežít

Další konspirační teorií je, že astronauti nemohli přežít radiační pole Země. Naše planeta je totiž po celém okruhu oblehlá radiačním pásem, který je tvořený z mnoha nabitých částic. Toto magnetické pole je nabité ze Slunce, radiace je velmi vysoká. Pokud se tedy člověk dostane do tohoto pásma, pak by se měl skutečně obávat hrozby radioaktivních látek. Podle předložených informací ale astronauti prošli tímto pásem bez úhony, nejspíš se tak stalo díky připravené misi a velmi rychlému průletu touto oblastí.

Vlající americká vlajka je podvrh

Apollo 11 na známém snímku zapichují vlajku do půdy Měsíce. Americká vlajka ve větru mírně vlaje, což podléhá dalším ostrým názorům konspiračních teoretiků. Na Měsíci totiž podle všeho žádný vítr není. Na tuto teorii však NASA rychle reaguje. Vlajka byla totiž vybavena teleskopickou tyčí na horním okraji vlajky. Tato tyč měla zapříčinit hrdě vlající vlajku.

Foto: Shutterstock

Co zjistil orbiter?

V roce 2009 byl na stejné místo vyslán průzkumný orbiter, který měl zachytit snímky půdy na Měsíci. Díky němu se všechny konspirační teorie vyvracejí. Snímky totiž dokazují, že na Měsíci jsou stále stopy po lunárních vozidlech, které s sebou měla výprava Apollo 11. Proto se žádná z teorií, že si NASA přistání na Měsíci vymyslela, nepotvrdila.

Foto: Shutterstock, zdroj: RMG, History

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments