Náhlé úmrtí mladíka v chomutovské nemocnici vyšetřuje policie. Před smrtí od zdravotníků slyšel: simulujete

Včera se na ambulanci interny chomutovské nemocnice stala politováníhodná událost. Náhle tu zemřel třiadvacetiletý muž. Okolnosti úmrtí jsou zatím nejasné, věc už ale vyšetřuje policie. Podle rodiny mladíka se personál nemocnice nezachoval správně a vážnost zdravotního stavu jejich příbuzného podcenil. Měli mu dokonce říct, že jen simuluje. Po muži, který se živil jako taxikář, zůstala partnerka a tříletá dcera.

Chomutovská nemocnice vidí případ poměrně jasně. “Přišel na ambulanci, tam omdlel. Přes hodinu ho resuscitovali, ale bohužel došlo k úmrtí,” uvedla mluvčí nemocnice Jana Mrákotová. Více se k věci vyjadřovat nechtěla, protože probíhá vyšetřování.

Jinou verzi událostí ale nabízí starší bratr zemřelého Viktora. “Měl dýchací potíže, bolelo ho na hrudi a brněla ruka. První jsme zavolali pohotovost. Řekli, abychom ho přivezli. Potom na pohotovosti zase řekli, ať s ním jedeme na ambulanci interny. Prý je mladý a určitě neodpadne,” uvedl bratr Lukáš pro deník Blesk. “Ani na interně bratra nechtěli ošetřit. Odtamtud jsme volali znovu na pohotovost. Tam řekli, že nás nemohou ošetřit, když jsme v areálu nemocnice a zavolali sami na internu, aby bratra přijali.

Peripetie však pokračovaly. “Pak vyšla doktorka a řekla, že ho neošetří hned. Za další čas mu udělala výtěr z nosu, že prý si počká další dvě hodiny, než budou výsledky. Dovnitř ordinace ho vzal až jiný doktor a bratr zemřel prakticky hned, jak zavřel dveře,” líčil Lukáš, který dodal, že na interně si muž před svou smrtí vyslechl, že příznaky simuluje.

Podle bratra byl Viktor zdravým mladým mužem. Před rokem podstoupil komplexní vyšetření včetně EKG a vše měl prý v pořádku. Jako malý měl jen slabou epilepsii, ale ta po čase ustoupila.

Pozůstalí už podali trestní oznámení pro podezření ze zanedbání péče. Policie nařídila soudní pitvu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments