“Namířil pistoli na vrátného.” Robert Šlachta se přiznal k obcházení zákona, oznámil Kalousek

Hnutí Přísaha Roberta Šlachty je na nejlepší cestě stát se překvapením říjnových parlamentních voleb. Dnes je vysoce pravděpodobné, že se skupina bývalých elitních detektivů dostane do Poslanecké sněmovny, a to především pod heslem vymýcení korupce, které už se osvědčilo tolikrát v minulosti. A vypadá to, že na voliče zabere i tentokrát.

Ne všichni však politický vzestup Roberta Šlachty vidí rádi. Mezi jeho kritiky patří také bývalý poslanec a ministr financí Miroslav Kalousek. Ostatně, právě vláda, ve které seděl, kvůli Šlachtovu zásahu na Úřadu vlády nakonec padla.

Kalousek se teď nechal slyšet, že má obavu z toho, když do politiky vstupují lidé jako právě Robert Šlachta a ohánějí se hesly o tom, že zjednají spravedlnost. Jde však jen o jejich představu spravedlnosti.

“Když si přečtete knihu Roberta Šlachty ,,30 let pod přísahou“, a já jsem si ji přečetl ze studijních důvodů, tak on se tam na řadě míst obviňuje z obcházení zákona, z porušování pravomoci veřejného činitele, a je na to hrdý. A on byl přesvědčen, že koná správně. On prosazoval svoji představu spravedlnosti,” uvedl Miroslav Kalousek pro Parlamentní listy.

Robert Šlachta měl například svévolně nařizovat odposlechy, což byla jeho oblíbená metoda práce. Nenasazoval je přitom na základě vážného podezření, nýbrž plošně pod heslem, že se nakonec někdo chytne.

Včetně toho, jak současný první místopředseda hnutí Přísaha namířil pistoli na vrátného, že jestli zvedne ten telefon, tak ho zastřelí. Prostě já jsem na to třeštil oči a říkal jsem, kde je nějaký státní zástupce, aby okamžitě konal? Přece žádný policista nemůže na nikoho namířit pistoli a říct: Jakmile zvednete ten telefon, tak vás zastřelím. To odpovídá vaší představě o spravedlnosti, vaší velmi kovbojské představě o spravedlnosti, ale neodpovídá to zákonům České republiky,” popsal Kalousek své dojmy z jednání Šlachty a jeho okolí.

Podle Kalouska bohužel na významnou část voličů podobné praktiky fungují. “Prostě tady je konstantně 8-10 procent elektorátu, který chce slyšet od politika jednoduché řešení se závěrem ,,Všechny zavřeme“. Navíc, když to dneska říká plukovník Šlachta, tak to vypadá i velmi věrohodně,” míní bývalý předseda TOP 09.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments