Obří Feriho pád. Před pár dny jako hvězda táhl koalici do voleb, teď mu hrozí vězení

Veletoč v životě Dominika Feriho už nemůže být větší. Tato hvězda sociálních sítí, která přiblížila svět vysoké politiky mladým lidem a směřovala k nejvyšším metám, má teď nejen po extrémně slibně rozjeté kariéře, ale v příštích měsících a letech se zřejmě bude muset zabývat především obhajobou vlastní osoby. Obvinění proti němu jsou vážná a Ferimu skutečně hrozí, že půjde do vězení.

Je to až paradoxní situace. Hnutí “MeToo” Českou republiku dlouhou dobu míjelo a lidé, kteří si po vzoru knížete Karla Schwarzenberga myslí, že nutit ženy k sexu je normální, mohli mít vcelku klidné spaní. Když už se některá žena přeci jen ozvala s tím, že ji někdo sexuálně obtěžoval, většinou se nad tím mávlo rukou se slovy “no jo, chlapi takoví jsou”. Aby nedošlo k mýlce: mluvíme skutečně jen o obtěžování, znásilnění se u nás bere a bralo vážně.

Pokud tak mělo opožděné hnutí na někoho dopadnout, čekalo se, že to bude některý ze starších vilných bardů, na kterého prasknou minulé hříchy. Jenže největším sexuálním predátorem, který zneužíval svou moc, byl zřejmě překvapivě právě Feri. A jak se zdá, v jeho případě obtěžování a zneužívání zřejmě u některých dívek přerostlo až v čin, který by se dal klasifikovat jako znásilnění.

Takové činy jsou odporné u každého, ale u Dominika Feriho o to více. Právě on navenek razil moderní názory, a to nejen politického charakteru. Také proto se těšil u mladých takové oblibě. Dá se říct, že Feri nezneužil jen několik desítek či stovek dívek, ale vlastně všechny své fanoušky, a že jich podle jeho sociálních sítí bylo opravdu hodně. Ti všichni mu věřili, že je to jeden z mála zástupců mladé generace, která udělá politiku konečně slušnější. A ti všichni jsou teď přinejmenším zklamaní. A ano, připadají si zneužití, protože Ferimu věřili.

Policie už oznámila, že se případem Dominika Feriho zabývá a vyzvala všechny poškozené, aby se přihlásily. Dá se očekávat, že padne řada svědectví, které pro bývalého poslance budou nejen nelichotivá, ale navíc mu zřejmě přivodí vážné problémy. Některé z jeho činů, tak, jak byly popsány, jsou trestné, a pokud se jich dopouštěl opakovaně, hrozí mu trest odnětí svobody. To si Feri, jako vystudovaný právník, jistě dobře uvědomuje.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments