Nový, bazarový a repasovaný notebook. Jaký si vybrat?

Samozřejmě nový, pokud máte peníze na rozhazování. Jestli vás ale trápí omezený rozpočet, pak budete pravděpodobně zvažovat i jiné varianty. Nabízí se notebooky bazarové nebo repasované. Jaký je mezi nimi rozdíl? Rozhodně nejde o to samé.

Kdo hledá vynikající poměr cena/kvalita, tomu lze jen doporučit repasované notebooky. Proč? Pojďme je porovnat s notebooky novými a bazarovými.

Repasovaný notebook vs. notebook z bazaru

Notebookem z bazaru máme na mysli takový, který si koupíte někde na inzerát (přes Facebook, inzertní portál či jinde). To je notebook, jenž už byl nějakou dobu používán. Pravděpodobně docela dlouho a nikdy nemáte záruku, zda ho prodávající prodává opravdu proto, že si pořídil jiný, nebo z důvodu nějaké chyby, již vám zatajuje. Až chybu objevíte, bude ji svalovat na vás, a nic s tím nezmůžete.

Repasovaný notebook nekupujete od soukromé osoby, nýbrž od firmy, tudíž dostáváte záruku (obvykle 12 měsíců). Sice byl rovněž používán, ale zcela jistě ještě nepatří do starého železa. Ba naopak, jako repasované se prodávají notebooky business třídy, jež v době svého pořízení stály 30 až 50 tisíc. Jsou vyrobené z prémiových materiálů (titanové a magnéziové kompozity), takže dlouho vydrží. I když kupujete použitý stroj, může vám ještě dalších deset let sloužit. Business notebooky vyšší třídy byly vyrobeny pro dlouhodobý provoz.

Repasovaný noteobok vs. nový notebook

Jestli váháte, zda si koupit raději nový levný notebook, nebo sáhnout po repasovaném za stejnou cenu, výběr je jednoznačný. Vyberte ten repasovaný. Dostanete top model Lenovo ThinkPad, HP EliteBook či třeba Dell Latitude, který vám vydrží sloužit pravděpodobně ještě déle, než by vydržel levný nový notebook.

Tím vším výhody repasované techniky nekončí. Firmy například potěší, že se dají pořídit i desítky stejných kusů.

A jaké jsou ceny? Mrkněte na e-shop s repasovanými počítači a přesvědčte se, zda jsou pro vás zajímavé.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments