Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce zpřísňovat opatření. Bez epidemiologa Prymuly se neobejde

Premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu nového ministra zdravotnictví Jan Blatného, kterého ve čtvrtek jmenoval prezident Miloš Zeman. Blatný na tiskové konferenci oznámil, jaké budou jeho nejbližší kroky.

Lockdown prý nebude

Podle něj zatím není zapotřebí zpřísňovat protiepidemická opatření, pokud ty stávající budou lidé dodržovat. Vyjádřil se také proti jakékoliv formě lockdownu, byť trochu překvapivě dodal, že neví, co si pod tím představit.

Jan Blatný se překvapivě vyslovil také proti plošnému testování na koronavirus, které plánoval jeho předchůdce Roman Prymula. Pravdou je, že smysl v něm neviděli příliš ani odborníci. Testovat by se dle Blatného měli pouze rizikové skupiny obyvatel.

Nový ministr zdravotnictví přiznal, že se bude do určité míry opírat o svého předchůdce. Roman Prymula má totiž na ministerstvu zastávat funkci odborného poradce. “Byl bych bláhový, kdybych nechtěl využít jeho znalostí,” uvedl Jan Blatný.

Pandemický plán je nutný

Ministr uvedl, že aktuálně nehodlá iniciovat stavbu dalších polních nemocnic po vzoru té v Letňanech. Není pro ně prý využití.

Ohledně návratu žáku do škol chce ministr zdravotnictví jednat se svým protějškem z resortu školství Robertem Plagou už v pátek. Aktuálně platí, že začátkem listopadu se žáci do škol nevrátí.

Podle Blatného je nutné oprášit pandemický plán, a to proto, že koronavirus se může znovu a znovu vracet. V takovém případě je třeba mít jasně daný plán, abychom se nedostali do takových problémů jako dnes.

Foto: hrad.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments