Obavy lékaře se naplnily. Václav Klaus překonal covid bez komplikací a ukončil karanténu. Léčil se mimo jiné isoprinosinem

Bývalý prezident Václav Klaus se po nákaze koronavirem léčil doma poté, co byl vyšetřen v Ústřední vojenské nemocnici. Průběh jeho onemocnění je možné popsat jako velmi lehký. Trápil ho víceméně jen kašel, který byl zaznamenán i na poslední videopřednášce pro studenty VŠE.

Václav Klaus nyní ukončil pobyt v izolaci, která mu byla kvůli nákaze nařízena Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. Informaci přinesl mluvčí Institutu Václava Klause, Petr Macinka. Ten také ozřejmil, jakým způsobem se Klaus starší v domácím ošetřování léčil. Bral běžně dostupné přípravky, zejména potom aspirin, ale také vitamíny. Zajímavé je, že dostával také lék isoprinosine. Ten dlouhodobě propaguje epidemiolog Jiří Beran. V České republice však pro léčbu covidu není schválen a lékař ho musí poskytnout takzvaně na ohlášení a na vlastní riziko.

Václav Klaus patří k velkým kritikům vládních opatření a také zpochybňuje závažnost onemocnění, které koronavirus způsobuje. Na veřejnosti se Klaus objevoval zásadně bez roušky, za což dostal i pokutu. Jak uvedl v rozhovoru pro DVTV, domnívá se, že je srovnatelný s chřipkou. Nikoliv chřipečkou, ale skutečnou, těžkou chřipkou. Sám však teď zřejmě prošel průběhem, který byl lehčí, než jaké způsobuje toto tradiční respirační onemocnění.

Toho se obával i primář nemocnice v Chebu, Martin Straka. “Přeju mu samozřejmě úzdravu, na druhou stranu mě straší, když jeho úzdrava bude bez komplikací a uzdraví se rychle bez jakýchkoliv potíží, tak se obávám, co přijde potom,” uvedl Straka v DVTV s odkazem na to, co se nyní v celé zemi děje. “Bohužel už se potýká s poměrně pokročilou fází demence a teď, pokud to dobře přežije, tak jeho výstupy budou ještě o to důraznější. On je člověk, který ovlivňuje spoustu lidí. Může do toho pak více tlačit a ovlivňovat ty lidi ve smyslu, že žádný covid není, ať nenosí nic.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments