“Piráti se nám nelíbí, jsou nečitelní,” překvapila Pekarová-Adamová. S kým by ale šla?

Markéta Pekarová-Adamová opět vnesla pochyby mezi voliče vlastní koalice Spolu. Zatímco její šéf Petr Fiala deklaroval, že plánuje sestavit koalici s Piráty a Starosty, předsedkyně TOP 09 se teď vyjádřila dosti neurčitě. Respektive odmítla prakticky všechny varianty.

Nám se nelíbí Piráti. Jsou nečitelní. Evropská unie je pro nás ukotvení, které přináší bezpečnost pro Českou republiku. Odlišný názor máme také na zvyšování daní,” uvedla Markéta Pekarová-Adamová pro server idnes.cz. Je otázkou, proč naráží zrovna na Evropskou unii, když Piráti rovněž patří mezi její podporovatele. Možná má na mysli skutečnost, že Piráti v tomto ohledu někdy mění názory. Známý je například fakt, že jejich předseda Ivan Bartoš svého času hlasoval proti vstupu do EU.

Vyhraněný názor má Pekarová-Adamová také na možnou spolupráci s Hnutím ANO. “Je důležité si říct, s kým je možné dát tuto zemi dohromady. Nejde to dělat s tím, kdo je žábou na prameni,” řekla předsedkyně TOP 09. Bohužel však své větě nedostává, když nedokáže říct, s kým by do koalice šla.

Pekarová-Adamová poprvé připustila, že koalice Spolu by nemusela uspět způsobem, jak si dosud malovala. “Tomia Okamuru jako ministra vnitra nechci. Když vláda bude možná sestavit se stranami, se kterými jít nechceme, považuji za férové přiznat, že jsme neuspěli,” říká poslankyně na stále častěji diskutovanou variantu vládu koalice ANO a SPD.

Podle Pekarové-Adamové je dnes obrovským problémem zdražování a zadlužování, které podle ní míří ke krachu země. “Zdražuje se život, to významně ovlivňuje položka bydlení. Zvlášť ve velkých městech jako tady v Praze. Chceme řešit nedostatek bytů, aby šly ceny níž. Stavět by je měly i obce – je třeba zrychlit stavební řízení. Chceme pomoci lidem s garancí ceny, zpřístupnit jim hypotéky. Chceme, aby se víc stavělo,” řekla jedna z představitelek koalice Spolu.

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments