Pod pláštěm opatření likviduje vláda svobodu a ekonomiku, pronesl bývalý prezident Klaus

Bývalý prezident České republiky si nenechal ujít příležitost promluvit o státním svátku o současných vládních opatřeních, která jsou přijímána ve snaze zkrotit explodující koronavirovou epidemii. Václav Klaus je jejich dlouhodobým odpůrcem a s tím, jak se nařízení přitvrzují, také zostřuje svou kritiku na adresu vlády.

Václav Klaus promluvil u Obecního domu. “Před 102 lety byl v této době vyhlášen svobodný a demokratický stát, jehož dědicem je ČR. Toto výročí bylo připomínáno s úctou a pokorou, dnes tomu tak není,” narážel exprezident na skutečnost, že možnost shromažďování lidí je dnes významně omezena.

Zbude jen rozvrácená ekonomika

Podle Klause nedochází k ničemu menšímu, než omezování občanských svobod, která jsou lidem dána Ústavou. Také je podle něj masivně likvidována ekonomika a spolu s tím důstojné živobytí stovek tisíc lidí. To vše pod pláštíkem protiepidemických opatření. “Jsou rozvraceny veřejné finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí,” prohlásil Václav Klaus. “Zůstaneme-li v pasivitě, necháme-li si vnutit arogantní, údajně expertní rozhodování a podřídíme-li se cizím zájmům, o všechno přijdeme.”

Exprezident dal za příklad osobnosti, které zakládaly Československý stát a připomněl jejich obrovskou odvahu. Podle něj dali vzniknout státu ve složitých válečných poměrech, kdy nepodlehli strachu a dokázali prosadit svůj záměr. Dnes bychom si z nich měli brát příklad.

Foto: klaus.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments