Pokud spíte s mokrými vlasy, zaděláváte si na velké problémy, kterých se budete jen obtížně zbavovat

Nechoďte spát s mokrými vlasy, obzvláště pokud je chladněji. Můžete si tím přivodit nachlazení, dráždivý kašel nebo rýmu. Stačí mít sníženou imunitu a nemoc je na světě. Poškozujete si tím navíc své vlasy. Co vám hrozí a jak se toho vyvarovat? Podívejme se na to.

Zvýšená tvorba lupů

Pokud trpíte na lupy, na spánek s mokrými vlasy vůbec nepomýšlejte. Tvorbou lupů zhoršuje i spánek s mokrými vlasy. Podporují totiž rozvinutí houbové infekce. Vlhký a teplý polštář v kontaktu s hlavou aktivuje svědění a narušuje spánek. Odumřelé kožní buňky se hromadí a dochází ke zhoršování problémů. Uléhejte na polštář raději se suchými vlasy a zmírníte tvorbu lupů.

Infekce na pokožce hlavy

Infekce zvaná tinea capitis, při které se tvoří specifické malé skvrny na pokožce hlavy, může vzniknout kdykoliv a ze začátku vypadá dost nevině. Pokud budete často chodit spát s mokrými vlasy, může vést rozšiřování této infekce na pokožce hlavy až k plešatosti. Tinea capitis je totiž vysoce nakažlivé a rychle se šířící onemocnění. Můžete nakazit partnera i děti.

Vlasy bez lesku a vitality

Spánek s mokrými vlasy má na lesk a vitalitu vlasů velmi negativní dopad. Mokré prameny na vlhkém polštáři zrychlují rozpad vodíkových vazeb vlasů, vlasy se stávají křehkými, poškozují se a ztrácejí lesk. Pokud už jednou za čas musíte jít spát s vlhkými vlasy, zabalte si alespoň hlavu do hedvábného šátku. Proč právě hedvábí? To vám vysvětlíme v dalším odstavci.

Poškozené vlasy komplikují tvorbu účesu

Mokré vlasy mnohem náchylnější vůči poškození, přecitlivěle reagují na česání a kartáčování, vysoušení, kulmování i žehlení a poškozují se zevnitř. Ráno si s nimi neporadíte a vytvořit nějaký účes bude mnohem těžší. Objeví se nechtěné kudrliny a zacuchání vlasů. Možná je budete muset znovu namočit, aby se daly zkrotit. Nevynechávejte kondicionéry, oleje a ochranná séra. Zkuste hedvábné ložní prádlo, po kterém vlasy kloužou a snižuje se tření. Kadeřníci na něj nedají dopustit.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments