Politický byznysmen Faltýnek. Ztracený diář prozradil stoprocentní zaměření na kšefty. Něco pro lidi? Ani zmínka

Jaroslav Faltýnek ztratil svůj diář. Pro kohokoliv jiného by šlo o nemilou příhodu, se kterou by se ale zřejmě dokázal vyrovnat. Pro šéfa poslanců ANO to ale může být smrtící rána. Jak totiž uvádí server Seznam Zprávy, který diář nalezl a prozkoumal, nachází se v něm spousta výbušného materiálu, který často potvrzuje podezření, v nichž se Faltýnek v posledních letech ocitl. Vždy se mu z nich s podporou Andreje Babiše podařilo vyváznout. Tentokrát už to ale může mít složité. V příštích dnech totiž bude diář rozebírán skutečně dopodrobna.

Faltýnkův diář sice podle všeho nemá podobu deníku bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, který v něm podrobně usvědčil sám sebe z každé levoty, kterou prováděl, na druhé straně není ani nikterak kryptografický. Jaroslav Faltýnek si v něm formou krátkých poznámek zapisoval, co je potřeba prosadit pro své známé (obvykle různé dotace či tendry), ale také si zapisoval třeba nápady, jak před veřejností skrýt, že je majitelem jisté firmy.

To vše dobře popisují redaktoři Seznam Zpráv, kteří se materiálu budou nadále věnovat a Jaroslavu Faltýnkovi tak v příštích dnech přivodí nelehké spaní. Na diáři je ale zajímavá ještě jiná věc. Prakticky celý sestává z “byznysu Jaroslava Faltýnka”, tedy nejrůznějších kšeftů, malých domů a reciprocit. Pokud byste v něm snad hledali zmínky o běžném politickém provozu, za který si lidé Faltýnka jako poslance a šéfa poslaneckého klubu ANO platí, hledali byste marně.

Naplno se tak ukazuje, že Faltýnkovi nejde o politiku jako takovou. Zcela ho zajímají soukromé aktivity, které však řeší s pomocí svého vlivu, který je podle všeho stále značný. A to i tehdy, kdy se ho Andrej Babiš pokoušel od podobných aktivit odstavit. Jenže Faltýnek se mu za tu dobu již emancipoval a je jedna ruka s dalšími vlivovými skupinami, například tou hradní.

Jaroslav Faltýnek v minulosti přestál několik kauz, které by jiným zlomily vaz. Je zapleten v kauze Stoka, manipuloval tendrem na mýto a jeho stopy lze vyčíst z řady dalších podezřelých aktivit. Pro Andreje Babiše byl ale vždy tak důležitý, že se ho neodvážil obětovat. Teď ale vybuchla bomba. Pokud Faltýnek ustojí i to, bude to důkazem, že tato vláda hájí jen partikulární zájmy svých členů a spřízněných osob.

Foto: Hnutí ANO

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments