Potvrzeno. Když muž vidí ženu se vztyčenými bradavkami, začne se chovat úplně jinak

Muže vzrušují ženy se vztyčenými bradavkami a chovají se k nim zcela jinak. Dokazují to i průzkumy. Muži reagují na tyto ženy mnohem vstřícněji. Tato otázka zaujala vědce ze státní univerzity v New Yorku a rozhodli se ji blíže prozkoumat v rámci studie.

Pozitivní a vzrušující emoce

Vědci rozdělili studii do dvou částí. V první polovině ukázali účastníkům průzkumu náhodné snímky stejných žen s jediným rozdílem. Na některých snímcích měly ženy vztyčené bradavky a na některých zase ne. Účastníci studie pak hodnotili ženy na fotografiích na základě 16 emocionálních a fyziologických kritérií, včetně pozitivních, negativních a sexuální vzrušujících stavů. Výsledek byl zcela jasný.

Muže vzrušují ženy se vztyčenými bradavkami

Ve studii měly ženy na fotografiích navíc zakryté obličeje. Muži i ženy s větší pravděpodobností udávaly pozitivní emoce u fotografií žen, na kterých měly tyto ženy vztyčené bradavky. Muži udávali, že je tyto fotografie mnohem více vzrušovaly. Ve druhé části studie se vědci zaměřili na to, jak vztyčené bradavky ovlivňují mužskou heterosexualitu a chování takových mužů k ženám.

Muži jsou ochotni ženám více pomoci

Pak vědci dávali mužům otázku, zda jsou ochotnější pomáhat ženám se vztyčenými bradavkami více než ostatním. Muži opět hodnotili fotografie žen se vztyčenými bradavkami a bez vztyčených bradavek. Pak muži dostávali otázky, zda by jim byli ochotni půjčit peníze, odvézt je autem, nebo zda by je třeba doučovali. Ochota pomáhat ženám se vztyčenými bradavkami a obzvláště tehdy, pokud podpora bude souviset s bezprostřední blízkostí k takové ženě, se velkou měrou zvýšila.

Další studie budou následovat

Heterosexuální ženy na jiné ženy se vztyčenými bradavkami nijak nereagují. Své chování k těmto ženám nijak nemění a nejsou k nim ani vstřícnější. Podle vědců má ale studie i svá úskalí. Jako předlohu totiž použili jen atraktivní ženy bez obličeje. Neuskutečnili žádný výzkum, který by zahrnoval proměnné faktory, jako je výraz tváře, rozdíly v preferenci věku nebo v typu postavy. Studie tedy budou pokračovat.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments