Poznejte nemocná střeva včas. 5 nečekaných příznaků, které vám řeknou, že je zle

Střeva patří k nejdůležitějším orgánům v těle, ačkoliv jim mnohdy nepřikládáme takovou roli a máme tendenci je podceňovat. Ve skutečnosti bychom se bez nich neobešli, protože bychom z těla nedokázali dostat nepotřebné látky. Proto platí, že o zdraví střev je třeba pečovat. Pokud totiž nefungují správně, odpad může začít tělo zamořovat a poškozovat jeho funkce. To se může zpočátku dít nenápadně, ale o co dříve příznaky rozpoznáte, o to lépe si můžete s problémem poradit.

Kolísavá váha

Pakliže vás trápí tělesná hmotnost, ačkoliv se snažíte s ní bojovat, může to znamenat i to, že vaše střeva nefungují správně a ať budete cvičit sebevíc nebo se omezovat ve stravování, zřejmě vám to nepomůže. Tělo není schopno absorbovat živiny a v důsledku jejich nedostatku nedokáže regulovat hladinu cukru a tuku v krvi.

Nekvalitní spánek

Bez spánku se neobejdeme. Bohužel ale přibývá lidí, kteří s ním mají problémy. To může mít řadu příčin a jedna z nich vězí právě ve střevech. Pro kvalitní spánek je vyžadován hormon serotonin, jehož regulaci a ukládání ovlivňují právě střeva. Pokud nefungují správně, můžete se potýkat s různými formami spánkových poruch. Často pak dochází i k nevhodné léčbě, protože spojitost se střevem nemusí být správně diagnostikována.

Ztráta vlasů

Vlasy padají každému, ale jakmile to přeroste určitou mez, je třeba začít to řešit. Tímto symptomem se projevují různé choroby, ale třeba také stres. Ukazuje se však, že i střeva do toho mají co mluvit. Pokud nepracují správně, ve výsledku jsou vlasy slabé, bez lesku a padavé. Ve střevech se totiž vytváří vitamin B7, který mimo jiné brání padání vlasů.

Foto: Shutterstock

Problémy po konzumaci některých potravin

Trávicí systém je velmi komplexní a kromě jiného zodpovídá za rozložení potravin a odstranění toxinů z těla. Pokud ale střeva nefungují správně, nemůže ideálně probíhat ani tento proces. Ve výsledku se pak může vytvořit nepříjemná reakce na některé potraviny, jež může přerůst v intoleranci až alergii. Projevovat se může průjmem, křečemi v břiše nebo plynatostí.

Neustálý hlad

Nezdravá střeva se ale mohou projevit i opačně, a to tím, že budete mít neustálou chuť na některá jídla. Jak už jsme si uvedli výše, procesy ve střevech přispívají k regulaci tuků a cukrů v krvi. Pokud ale nefungují tak, jak mají, může to zvýšit chuť na nezdravé potraviny, které jsou právě na cukry a tuky bohaté. To je pak začarovaný kruh, protože taková strava nejenže dále střeva poškozuje, ale negativně ovlivňuje i další orgány.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me, Medical News Today

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 0SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

6 názorů k článku “Poznejte nemocná střeva včas. 5 nečekaných příznaků, které vám řeknou, že je zle

  1. A to je po slovensky?
    To ako či poznáme ta chorá čreva?
    Tož to já jedno poznám!
    Teraz neviem ako sa volá, niečo ako Krívačiek.

    1. Blbej google překladač, párkrát přehodíte šipky z češtiny na slovenštinu a rázem zjistíte, že to funguje jako schody v Bradavicích.
      Jen tak ze srandy a v rámci trollingu, jsem do google překladače napsal jedno jméno.
      Myslel jsem, že budu trolit místního Krívačieka, ale mezitím jsem reverzním inženýrstvím zjistil, že google překladač funguje i jako překldač do staročeštiny.
      Jinak si nedovedu vysvětlit, že se z českého Kulhánka stane slovenský Krívačiek, který ale ve zpětném překladu vyjde jako Kulhavek?
      Slovo kulhavek ale už google nedokáže přeložit do žádného jiného jazyka a v češtině ani slovenštině to nedává smysl!
      Odhalí někdo tajemství Kulhánka-Krívačieka-Kulhavek?
      😀 😀

  2. Střeva a imunitu nám nejvíce poškozují neustálé negativní zprávy v médiích, neboť dlouhodobý stres je nejhorší na imunitní systém,například že budou politici nutit lidi k povinnému očkování proti Covidu,tedy momentálně proti Omicronu,na který stejně očkování nefunguje, nefungují na něj monomuklearni protilátky, což je úplně stejné jako očkování, takže Omicron napadne stejně očkované, neočkocané i ty co covid prodělali,takže celé očkování je úplně naprd,o našem zdraví bohužel rozhodují politici kterým je naše zdraví úplně ukradené, měli by zveřejnit kolík na byznysu ohledně covidu vydělali, jsou placeni z našich daní..

    1. Covid napadne očkované stejně jako neočkované. To je pravda, ale ti neočkovaní mají velkou naději, že umřou. Jste všichni vy neočkovaní připraveni na případnou a dost pravděpodobnou smrt?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *