Premiér Babiš popsal úvahy o dalším zpřísňování. Řekl také, kdy bude možné uvažovat o rozvolnění opatření a postupném návratu k normálu

Zatímco okolní země začínají pomalu rozvolňovat, Česká republika je v krizi a s některými ze sousedů má dokonce uzavřené hranice. V Rakousku i Německu se budou postupně otevírat obchody i kultura. Něco takového je přitom v Česku v současné situace téměř nepředstavitelné. Nemocnice totiž kolabují pod náporem pacientů, přičemž ten největší je teprve čeká. Nikdo neví, jaká bude za pár dní kvalita péče.

Přesto někteří členové vlády o postupném rozvolňování hovoří. Vyjádřil se k tomu také premiér. “Osobně si ale myslím, že k rozhodnutím, co dál, se dostaneme až po Velikonocích,” uvedl Andrej Babiš v rozhovoru pro MF Dnes.

Podle Babiše by nemělo dojít k uzavření průmyslu a totálnímu lockdownu, jak žádá většina odborníků za účelem zabrzdění epidemie. “Pokud bychom zavřeli celý průmysl, byly by to obrovské ztráty. Je ale otázka, jestli na pár dní nepřikročit ve firmách k víkendovému režimu. Kritickou infrastrukturu bychom ale stejně nemohli uzavřít, takže představa o totálním lockdownu je nereálná,” uvedl premiér.

V současné době by pro průmysl mělo stačit přijaté opatření ve věci povinného testování zaměstnanců. Premiér Babiš ale odmítl vyloučit, že by ještě k nějakému zpřísnění mohlo dojít, byť si ho dokáže představit jen obtížně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments