Profesor z Harvardu šokoval svět. V roce 2017 nás navštívili mimozemšťané, putovali sem stamiliony let, uvedl

Proslulý astronom Avi Loeb tento měsíc vydává knihu a jak se zdá, její obsah bude pořádně třaskavý. Tento renomovaný vědec, který vyučuje na Harvardské univerzitě, zde mimo jiné popisuje případ mimozemského objektu, který se v roce 2017 dostal do blízkosti planety Země. Navíc dodává, že nešlo o první zaznamenaný případ inteligentního života mimo naší planetu.

Podle Loeba byl incident z roku 2017 prvním případem, který jednoznačně prokázal existenci inteligentního života také jinde ve vesmíru, než jen na planetě Zemi. Posádka Havajské observatoře tehdy viděla “objekt stoupající naší vnitřní slunečnou soustavou a pohybující se tak rychle, že mohl být pouze od jiné hvězdy,” uvádí v marketingovém materiálu knihy její vydavatelství Houghton Mifflin Harcourt. Kniha nese název Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth (Mimozemsky: První známky inteligentního života mimo zemi).

Profesor Loeb je přesvědčen o tom, že tento objekt nebyl ničím přirozeným, ale naopak pocházel od jiné vesmírné civilizace. Považuje ho za její odpad. “Je jen jedno možné vysvětlení a sice, že šlo o kus pokročilé technologie, kterou vytvořila vzdálená mimozemská civilizace,” uvádí vydavatelství v anotaci knihy.

Neznámého tělesa si však nevšiml pouze známý astronom. Neuniklo totiž ani pozornosti Národního úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Ten objekt pojmenoval 1I/2017 U1 nebo Oumuamua, což je havajsky “posel”. Podle odborníků musel tento objekt putovat Mléčnou dráhou celé stamiliony let, než načas zabloudil do naší sluneční soustavy.

Celá desetiletí jsme říkali, že podobné mezihvězdné objekty tam venku jsou a nyní máme poprvé přímý důkaz o jejich existenci,” uvedl Thomas Zurbuchen z Vědecké mise NASA. Podle něj nejde o mimozemšťany, ale o objev, který se zapíše do historie a otevře nové možnosti studia slunečních soustav.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments