Prosím vás, zůstaňte o víkendu doma, vyzval premiér Babiš a pohrozil plošnou karanténou. Zapomněl přitom na senátní volby

Situace v České republice je vážná a nastal čas do puntíku plnit veškerá opatření, která vláda vydává. Zatím se tak podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly a premiéra Andreje Babiše neděje. Koronavirus se také proto nedaří dostat do kontrolu. Premiér proto nevyloučil, že ekonomiku zavře úplně a zavede na území České republiky plošnou karanténu. Tato situace už tu jednou byla, a to když koronavirus udeřil na přelomu zimy a jara poprvé. Tehdy však epidemiologická situace nebyla tak vážná jako dnes.

Lidé mají zůstat o víkendu doma, ale potřebují jít k volbám

Premiér Andrej Babiš požádal Čechy, aby o tomto víkendu zůstali doma a pomohli tak alespoň trochu neutěšený stav zklidnit. “Já vás prosím, je víkend, buďte doma. Pokud to půjde, příští týden pracujte z domova. Mockrát děkuju,” napsal Babiš, respektive jeho marketingový tým na facebookový profil. “Buď budou všichni opatření dodržovat, nebo budeme muset přistoupit k dalším omezujícím opatřením. Nemůžeme vyloučit lockdown,” dodal už přísněji.

Na tento příspěvek zareagoval předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který připomněl, že doma zodpovědný občan o víkendu je těžko zůstane. “Dnes a v sobotu je druhé kolo senátních voleb a na ty prosím nezapomínat. Prosím tým AB, který místo nej píše na Facebook, o doplnění této podstatné informace. Nebo to bylo důležité jen když se volilo do krajů?

Uzavření ekonomiky je reálnou možností

Premiér Babiš hrozbu celkového lockdownu zopakoval také na tiskové konferenci, kterou měl s ministrem zahraničí. “Chápu, že všichni toho mají plné zuby a hlavně mladí, které nebaví sedět doma. Rozumím tomu, že je to otravné, ale teď se skutečně musíme semknout a musíme to vydržet a pravidla dodržovat,” řekl premiér. “Buď budeme všichni opatření dodržovat, nebo budeme muset urychleně přistoupit k dalším krokům a nemůžeme vyloučit ani lockdown.” Takový scénář si podle něj nikdo z vlády nepřeje.

Ministr zdravotnictví rovněž apeloval na občany, aby se chovali zodpovědně. Podle něj roste počet nakažených lékařů a hrozí, že české zdravotnictví narazí na personální problém. Ten je mnohem pravděpodobnější než například to, že dojdou lůžka či ventilátory.

Foto: vlada.cz
Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
52 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments