Psí giganti. Seznamte se s největšími plemeny, jejichž váha dosahuje až 100 kilogramů

Velcí psi jsou v některých směrech náročnější, ale mají mnoho příznivců, i když většinou žijí kratší dobu než psi menších a středních plemen. Dříve se využívali k práci a lovu, dnes tito společníci vzbuzují respekt svým majestátním vzhledem, i když mají dobráckou a milou povahu.

Vybrali jsme pro vás pět plemen, která díky jejich vzrůstu rozhodně nepřehlédnete. Budou vzbuzovat respekt pokaždé, když s nimi vyjdete na procházku. Když je zvládnete uživit a udržet, když se rozhodnou jít vlastním směrem, budou z nich oddaní psí přátelé, na které nenecháte dopustit.

Německá doga

Krátkosrsté plemeno oplývá milou a přátelskou povahou, miluje děti a není agresivní. Mívají ale různé zdravotní problémy. V Guinnessově knize rekordů je zapsaný Giant George z Arizony, který měřil v kohoutku 109 cm a vážil 111 kg.

Anglický mastif

Jeho kořeny sahají až do starověku a produkuje skutečné psí obry. Toto velmi staré plemeno, které váží i více než 80 kg, dříve využívané k zápasům se lvy, medvědy nebo býky. Tito inteligentní psi jsou dobří hlídači, mírní, hraví a oddaní.

Irský vlkodav

Vznikl křížením dogy a chrta. V kohoutku měří i přes 80 cm. Původně sloužil k lovu vlků a dnes slouží jako doprovod stráží u Buckinghamského paláce. Je to klidný, vyrovnaný, nekonfliktní, vhodný i k dětem. Často trpí zdravotními problémy.

Bernardýn

Toto plemeno vzniklo ve švýcarských Alpách. Dobrotivé zachránce nešťastníků zasypaných v lavině, kterým ochotně dávají napít rumu ze soudku, který si nosí na krku, můžete mít na své zahradě. Pomocník horských záchranářů může vážit i 90 kg. Je oddaný, rozvážný, citlivý, plný energie a hravý. Je to také velmi dobrý hlídač.

Bernardýn je krásný a dobrácký pes, který vás vyhrabe z laviny. Na krku si nosí soudek s rumem. / Foto: Shutterstock

Tibetská doga

Její původ sahá až do doby před 4000 lety a původně sloužila jako hlídač chrámů, příbytků i stád. Má samostatnou povahu, k cizím lidem je nedůvěřivá, pánovi a rodině je velmi oddaná. Není útočná, ale za teritorium i pána obětuje i svůj život.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments