Rodí se naprostá senzace. Jaromír Jágr se prý vrací do NHL na svou poslední sezónu. V 51 letech podepíše tam, kde začínal

Něco takového skutečně nikdo neočekával. Mělo se totiž za to, že kariéra největší české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra je v severoamerické hokejové lize NHL sečtena. A že byla úctyhodná. Více zápasů v této lize odehráli pouze tři hráči a více bodů nasbíral pouze jediný, a to hvězda ze všech největší, Wayne Gretzky.

Vrací se domů

Pokud mohou být Češi na něco ze sportovních úspěchů skutečně hrdí, je to právě neuvěřitelná kariéra tohoto borce z Kladna. Teď se navíc zdá, že tato pohádka bude mít dosti nečekané pokračování. Jágr totiž dost možná nebude svou kariéru dohrávat na domovském Kladně, ale podívá se právě ještě do nejslavnější ligy světa.

Před pár dny se objevily zprávy o tom, že by Pittsburgh, kde Jágr se severoamerickým hokejem začínal, měl hráče podepsat na jednodenní kontrakt. Díky tomu by Jágr mohl odejít do hokejového důchodu jako člen tohoto týmu a zřejmě by se objevil i v nějakém tom rozlučkovém zápase.

Teď se nicméně v USA nahlas mluví o naprosté senzaci. Jaromír Jágr je prý před uzavřením rovnou jednoleté smlouvy a v Pittsburghu by tak odehrál celou příští sezónu, jak informuje hokejový server Blade of Steel. Ten se odvolává na zdroj, kterému měl akvizici potvrdit sám prezident hokejových operací tohoto klubu, Kyle Dubas.

“Nedávno se objevila fotografie, na které je vidět Jágr trénující s Krisem Letangem a nevypadalo to, že by se zrovna chystal do důchodu,” uvádí server.

Foto: Shutterstock

Fanoušci by ho brali všemi deseti

Nakonec to může dopadnout ještě všelijak, a třeba to nebude tak, že Jágr odehraje celou sezónu. Pokud by se ale v nějaké větší míře do hry ještě zapojil, byla by to jedna z největších událostí v historii této hry. A hokejoví analytici už mluví o tom, že do některých fází hry by se Jágr rozhodně hodil. Třeba na přesilovky.

Jako obrovskou posilu to ostatně vidí i samotní fanoušci. “Dejte ho na přesilovky. Je to tvůrce hry a má fantastické oko. Navíc jeho vůdcovství na ledě i mimo něj. Za minimální investici bych ho bral bez přemýšlení,” píše například Darryl Walker, který naráží na to, že by Pittsburgh za Jágra nemusel nikoho měnit a jediné, co riskuje, je minimální výplata, která dosahuje přibližně 800 tisíc dolarů, ročně tedy necelých 20 milionů korun.

Pro ně to však Jágr zcela jistě nedělá a naopak je naprosto očividné, že tato akvizice by se po finanční stránce Pittsburghu prakticky okamžitě vrátila. Zájem o jeho zápasy by raketově vzrostl, stejně jako o nejrůznější marketingové předměty.

Zajímavé, že tento plán už se podle všeho rodí nějakou dobu. Už na konci května totiž Jaromír Jágr jednomu ze svých fanoušků na dotaz, zda se vrátí do Pittsburghu, odpověděl dle serveru The Hockey Beast tajemně: “Příští rok”. Tehdy to bylo bráno jako jeden z jeho žertíků, ale teď se to začíná jevit jako více než pravděpodobná možnost.

Jaromír Jágr hrál NHL naposledy v roce 2017, a to v angažmá klubu Calgary Flames. Na rozdíl od jeho předchozích štací v pozdější fázi kariéry ve Philadelphii, New Jersey nebo na Floridě už se mu tam příliš nedařilo, a tak se poměrně rychle přesunul do svého domovského Kladna, kterému pomohl zpět do extraligy a několikrát ho tam i zachránil.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments