Rusko vystrašilo celý svět. Ukázalo nejrychlejší letadlo na světě a smrtící střelu Kinžál

Protivzdušná obrana je ve válce jednou z nejrozšířenějších možností boje, se kterou lze vyhrát. Zejména v Rusku jsou proto tyto hypersonické zbraně velmi oblíbené. Proč je nejrychlejší letoun světa spolu se smrtící střelou Kinžál tou největší hrozbou pro celý svět?

Rusko je v boji známé především tím, jak umí strašit všechny okolní státy a vlastně i celý svět. Pokud nehrozí jadernou zbraní, která nahání hrůzu nejen sousedícím státům, dává na odiv vyspělou protivzdušnou obranu.

Nejrychlejší letoun světa

Tou nejlepší protivzdušnou obranou je podle Ruska právě jejich stíhací letoun MiG-31 v kombinaci se střelou Kinžál. Jedná se o nejrychlejší bojové letadlo světa, jelikož téměř není možné ho zastavit nebo zničit. Je to především kvůli rychlosti letounu, která dosahuje 3000 kilometrů za hodinu.

Tento nejrychlejší letoun byl použit také v boji s Ukrajinou, kde MiG-31 dokáže zachytit bombardéry i střely letící nízko u země. Využití našel také k opakovanému sestřelování ukrajinských letounů.

Vychází ze sovětské doby

Tato vůbec nejrychlejší stíhačka vychází z modelu, který vznikl již za sovětské doby. Sériová výroba předchůdce se jménem MiG-25 začala v roce 1979. Některé modely odvíjející se od tohoto velmi schopného letounu byly použity také k vypouštění protiradarových střel.

Modernizace udělala své

Z tohoto tradičního modelu letounu vznikl právě všemi obávaný letoun MiG-31. V této chvíli je modernizace letounu asi u deseti kusů v ruském vojsku. Všechny tyto moderní letouny mají zabudovanou střelu Kh-47M2 Kinžál. Tento druh letounu sice nemá již jiné protiletadlové střely, avšak nese právě střelu Kinžál, se kterou je velmi schopný v obraně i v boji proti protivníkům. Letoun dokáže nést také jadernou hlavici se sílou 500 kilotun. Rusové tak touto kombinací rádi straší a vyhrožují.

Foto: Shutterstock, zdroj: bulgarianmilitary, eurasiantimes, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments