S novým ministrem si Prymula nesedl. Radit bude opět Babišovi, vydělá si až 800 tisíc

Epidemiolog Roman Prymula je v letošním roce po kariérní stránce v jednom kole. Platí přitom, že v žádné ze svých funkcí dlouho nepobude a rychle se stěhuje dále, někdy i pod vlivem značně kontroverzních okolností. Teď Prymula zakotvil opět u premiéra Andreje Babiše, kterému bude dělat poradce.

Nového ministra Prymula kritizoval

Roman Prymula zahajoval tento rok jako náměstek ministra zdravotnictví a s nástupem koronaviru se stal rychle jednou z nejznámějších osobností v České republice. Jenže nezískal bezpečnostní prověrku a z ministerstva se musel poroučet. Tehdy se ho ujal Andrej Babiš, který z něj na Úřadu vlády udělal zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Když odstoupil ministr Adam Vojtěch, byl ostřílený epidemiolog pro premiéra jasnou volbou. Jenže po měsíci ve funkci se sám odstřelil skandálem, ve kterém šlo o nedodržování opatření, jež ministr sám vyhlašoval.

Ministr přitom odstupoval s tím, že svému nástupci v úřadu bude rád sloužit jako poradce ve věci koronavirové epidemie. To však trvalo jen krátkou dobu a Prymula naopak kroky svého nového šéfa Jana Blatného začal v médiích kritizovat. To si pochopitelně Blatný nemohl nechat líbit a s Prymulou, o jehož rady stejně zjevně nestál, se potichu rozloučil.

Premiér má zdravotnický NERV

Andreji Babišovi tedy opět nezbylo nic jiného, než si vzít tvář protiepidemických opatření v České republice k sobě. “Prymula by mi měl radit ve zdravotnictví. Založil jsme takový zdravotnický NERV, a tak by měl mít smlouvu s úřadem úplně stejně jako ostatní poradci,” uvedl k nové trafice premiér.

Sám Prymula potom upřesnil, že na Úřadě vlády už nemá žádný zaměstnanecký úvazek, ale bude zde fungovat jako osoba samostatně výdělečně činná a státu bude své služby fakturovat. Za jednu hodinu obdrží částku ve výši 1000 Kč. Za jeden měsíc může být fakturace nejvýše 80 000 Kč. Celková hodnota smlouvy činí 800 000 Kč.

Je otázkou, jak dlouho Roman Prymula v této roli vydrží a zda nebude spíše sabotovat práci svého nástupce na ministerstvu zdravotnictví. Epidemiolog také dříve uvedl, že chce opět pracovat v komerční sféře. Má také živnost na výrobu zdravotnického materiálu, tedy roušek, respirátorů a dezinfekcí, v dnešní době tolik potřebných.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments