Seriál Sestřičky se rozpadá. Herci se obávají nákazy a nechtějí natáčet, končí i Jiří Štěpnička, závěr bude dramatický

Televizní seriál Sestřičky se potýká s problémem, který je spojen s aktuální epidemií. Zejména starší herci se totiž obávají nákazy a odmítají natáčet. Nově jde o Jiřího Štěpničku, tedy doktora Jiřího Bojana, jehož osud se v seriálu uzavře už dnes večer. Postihne ho plicní embolie a zemře.

Tak tvůrci seriálu vyřešili hercovo přání ukončit působení v oblíbeném seriálu. Jiří Štěpnička se totiž rozhodl z obav před nákazou izolovat. Končí tak postava, která je se seriálem, ještě pod názvem Modrý kód, spojena od samého začátku.

Seriál Modrý kód a později Sestřičky jsem točil rád a rád na něj budu vzpomínat. K rozhodnutí opustit jej jsem dospěl před dvěma měsíci ve chvíli, kdy docházelo k mnohým změnám v natáčení vlivem šíření koronaviru, který postihl nemálo mých kolegů. A já jsem prostě dostal strach. Opravdu jsem se bál, že se nakazím, a protože tahle nemoc je nevyzpytatelná, nechtěl jsem tomu jít naproti. Odstěhoval jsem se z Prahy na chalupu a opravdu se mi podařilo se tomuto onemocnění vyhnout. Věřím, že mé důvody jsou pochopitelné,” uvedl ve svém prohlášení Jiří Štěpnička.

Nejde přitom o první konec významné postavy v seriálu s tímto odůvodněním. Už před pár dny televize oznámila, že z projektu vystoupila herečka Lenka Termerová, která ztělesňovala Štěpničkovu seriálovou manželku Bíbu Bojanovou.

Tato postava ale nebude mít tak tragický konec jako ta Štěpničkova. V tomto případě se totiž tvůrci rozhodli pro zachování postavy a sáhli k nepříliš oblíbenému, zejména potom diváky, kroku, kdy roli přeobsadí. Novou Bíbou Bojanovou se tak stane herečka Kateřina Macháčková.

Foto: TV Prima

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments