Režisér Jan Hřebejk řekl, co si myslí o policistech v souvislosti s jejich zákroky proti lidem. Není to nic hezkého, natož slušného

Kdo se nevyjádřil ke kauze uherskohradišťských strážníků, kteří drsně zpacifikovali muže odmítajícího si nasadit respirátor, jako by nebyl. Neodolal ani slavný český režisér Jan Hřebejk, který rovněž zaujal jednoznačné stanovisko.

Celá kauza rozdělila Českou republiku na dvě skupiny. Jedna byla zhrozena brutalitou zákroku policistů, obzvlášť když mu přihlíželo tříleté plačící dítě. Druhá část však muže odsoudila, protože nerespektoval opatření, a to ani poté, co k tomu byl strážníky vyzván. Teprve když se nechtěl ani legitimovat, policie zasáhla.

K celé věci se mimo jiné v komentáři pro Český rozhlas vyjádřil publicista Ondřej Neff. Ten uvedl, že policie mohla postupovat citlivěji, případně mohli mít příkaz postupovat jemněji v případě, že člověk jde po ulici s dítětem. Obratem ale vysvětlil, že to myslel jako nadsázku. “Ach jo. Je to tak pitomé, že by to někdo mohl vzít vážně a realizovat to. Tak raději noste na ulici roušku. Bez ohledu na to, zdali jdete s dítětem, nebo bez něho,” napsal Ondřej Neff.

Toho si nicméně všiml režisér Jan Hřebejk a zareagoval. Podle něj sice vláda po občanech žádá, aby si ukrajovali stále více ze své svobody, ale na druhé straně její představitelé nejdou vzorem. Pochopitelně myslel nejrůznější výlety Romana Prymuly nebo třeba akci kolem podnikatele Petra Bendy, které se účastnil poslanec Milan Hnilička a dokonce šéf libereckých policistů.

Teplice, hotel Princ, Benda, Hnilička a nedostatek důkazů… dělá z jakýchkoli policajtů po celé ČR partu čůr*ků. Vinou jejich nadřízených. Roušky jistě nosme, a na absolventy ZŠ, kteří se těší na obušky, se netěším. Dobrou, pane Neffe,” uvedl na Twitteru Jan Hřebejk.

Podobně neomaleně se vyjádřila už i Hřebejkova dvorní herečka Aňa Geislerová, která už krátce po incidentu, kdy ještě nebyly známy všechny okolnosti, akci strážníků rázně odsoudila a navíc vinu na něm dala Janu Hamáčkovi, jehož resort vnitra nicméně za městskou policii nezodpovídá.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments