Slavný český herec se vyjádřil o poměrech v České republice. Je to naprosto nehorázné, cítí už to každý

Pokud se snad někdo domnívá, že vysoké ceny veškerého zboží, zejména potom potravin, se dotýkají pouze nižší a střední třídy, u kterých tvoří velkou část jejich rozpočtů, byl by na omylu. Zdražování totiž dopadá i na slavné herce, kteří rovněž pociťují, jak ceny doslova všeho rostou před očima. Jeden z nich se teď k tématu veřejně vyjádřil, a rozhodně to nebyla příliš pozitivní slova.

Ceny také řeší

Martin Dejdar je přitom dlouhodobě jedním z nejlépe vydělávajících herců a moderátorů v České republice. Rozhodně nemá o peníze nouzi, a přesto zdražování se svou rodinou řeší, jak popsal pro server TN.cz. Podle něj pociťuje navýšení cen úplně každý, kdo chodí nakupovat. V jejich případě jde o manželku, které však herec musí dávat na nákupy více peněz. “Myslím, že růst potravin dopadá skutečně na každého,” uvedl herec, byť přiznal, že on sám je v pohodě a nijak zvlášť se uskromňovat nemusí.

Co je ale podle Martina Dejdara ještě o poznání horší, protože se to dotýká úplně všech bez výhrad, a nelze to příliš vyřešit tím, že máte k dispozici více peněz, je kvalita potravin, která je pro Českou republiku typická.

Foto: Shutterstock

Je to úplně naopak

Podle herce by měla být kvalita potravin v Evropské unii jednotná, jenže se tak neděje. Opravdu nechápe, jak je možné, že v Česku jsou ceny potravin vysoké a jejich kvalita naopak nízká. Kdyby to alespoň bylo obráceně, ale takto to nedává příliš velký smysl a nahrává to pouze spekulacím o tom, že si velcí hráči dělají z Česka popelnici Evropy.

Jde přitom o otázky, které poslední rok řeší snad opravdu každý, ale bohužel se zdá, že to nemá vůbec pozitivní vývoj. Od představitelů státu namísto jednoznačného konání zaznívají podivné rady, ať lidé jezdí nakupovat do Polska, kde je to levnější a kvalitnější nebo, aby nakupovali výhradně v akcích, protože jedině tam se dostanou na rozumnou cenu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments