Toto koření sice nechutná každému, ale podle vědců opravdu pomáhá při hubnutí

Lékaři a vědci jsou obvykle velmi skeptičtí k tomu, když se někde objeví informace o potravinách, které podporují spalování tuků. Často to nebývá pravda vůbec nebo sotva z poloviny.

Tři gramy kmínu denně stačí

Jedno ale podle všeho přeci jen pomáhá. Naneštěstí jde o potravinu, respektive koření, které nechutná zdaleka každému – kmín. Mezi takzvanými superpotravinami se na něj často zapomíná, protože už je tu s námi přeci pěkných pár set let a není zrovna trendy. Nedá se na něm ani kdovíjak vydělat. Ale to mu rozhodně nebrání v tom páchat při dietách hotové zázraky.

S novými zjištěními o blahodárnosti kmínu přišli vědci z fakulty medicíny na univerzitě v Teheránu. Podlouhlá hnědá zrnka podle nich dokáží výrazně urychlit proces hubnutí.

Vědci pro svou studii rozdělili ženy s nadváhou do dvou skupin. První skupina dostávala ke své kaloricky vyvážené stravě každý den také jeden kelímek přírodního jogurtu.

Druhá skupina dostávala stejné množství jogurtu, ale s jedním podstatným rozdílem. Kelímek obsahoval také tři gramy kmínu.

Za efektem stojí fytosterol

Výsledky byly překvapivé a pozitivní. Navzdory tomu, že obě skupiny konzumovaly každý den stejné množství kalorií, ženy s podporou kmínu shodily třikrát více než ty, které tuto suplementaci nedostávaly.

Konzumace kmínu však přinesla ještě zajímavý sekundární efekt. Nejenže se snížila celková váha, ale významnou měrou klesla také proporce tuku v těle.

A důvod těchto div ne zázračných účinků? Rostlinná látka fytosterol skutečně podporuje správnou funkci metabolismu.

Pokud tak ke kmínu nemáte vyloženě odpor a chcete shodit nějaké to kilo, do jídla si ho směle přidejte. Možná překvapí i vás.

Foto: Freepik

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments