Ujelo mu zaplacení poplatku České televizi. Co mu udělala, to se opravdu nevidí. Strašné jednání

Kolem koncesionářských poplatků České televizi je opět rušno. Představitelé této instituce by si totiž představovali, aby je platili už úplně všichni. Tedy i ti, kdo nemají televizní přijímač, ale třeba jen počítač nebo mobilní telefon. Protože i oni by teoreticky mohli televizi sledovat. Byla to přitom sama Česká televize, která se rozhodla vysílat i online, a teď za to požaduje peníze.

Byla to drobnost, ale chytili se toho

To by však bylo na delší debatu. Mnohem méně pochopitelné je spíše jednání, s jakým Česká televize přistupuje k těm, kteří z jakéhokoliv důvodu poplatek neuhradí. Toto jednání v nedávné době popsal například podnikatel Zdeněk P., který přitom sám sebe považuje za podporovatele České televize, poplatky hradil rád a rozhodně nechtěl nic ošidit.

Stalo se ale nedopatření, kdy měnil banku a migroval celý účet, což měla zajistit nová banka včetně převedení trvalých plateb. Ukázalo se však, že některé vypadly, mimo jiné i ta České televizi, čehož si však podnikatel nevšiml, protože pro něj jde o minimální částku ve výši 150 korun. Na účtu má přitom měsíčně více než stovku různých transakcí.

Kdo by v takový moment čekal, že někdo na příslušném oddělení České televize vezme do ruky telefon a vlídně s poplatníkem situaci vyřeší, mýlil by se. Dokonce mu nepřišla ani nějaká emailová upomínka. Dotyčný je přitom ke koncesionářskému poplatku řádně přihlášen a televize tedy musí mít jeho kontaktní údaje.

Foto: Shutterstock

Takhle se to nemá dělat

Nic takového se nestalo a televize naopak vyčkávala, a to až do chvíle, než dluh narostl do určité úrovně a sice dvou tisíc korun. Následně neváhala a podala žalobu. Bohužel pro podnikatele, zrovna v té době se krátkodobě přestěhoval na jinou adresu, tudíž chvíli nevybíral poštu.

Když se k ní konečně dostal a všiml si výzvy k úhradě, okamžitě vše vyrovnal, jakkoliv mu jednání České televize nepřišlo v pořádku. Kdo by si myslel, že tím to končí, mýlil by se. Ve věci už byl angažovaný exekutor a brzy tak přišel exekuční návrh ve výši pěti tisíc korun s tím, že nebylo uhrazeno vše.

Muž už se v tom začínal ztrácet, a tak raději sám kontaktoval exekutorský úřad, ať mu sdělí, co, jak a kam má uhradit. Tak se také stalo a dotyčný zaplatil několik tisíc korun, aby měl vše z krku. Zůstala v něm ale hodně nepříjemná pachuť z toho, jak s ním bylo zacházeno. Vše vždy náležitě hradil, a když jednou udělal chybu, nikdo se mu nesnažil vyjít vstříc, ale vše se řešilo stylem, jakoby byl nějaký zločinec.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments