24. 7. 2024

4 příspěvky u článku “Už to lítá. Největší zaměstnavatel v Česku začíná vyhazovat zaměstnance na dlažbu. Tohle bude ostré

  1. To teprve začíná. Postihne to dodavatele dílů a jejich partnery. Náš průmysl jako jediný v Evropě nedosáhl předcovidové úrovně. Je to vinou vlády a její špatné energetické politiky. Zájmy Bruselu, Ukrajiny a Německa byly pro vládu přednější než zájmy občanů, průmyslu a zemědělců. Naše ceny energií byly násobně větší než v Rakousku, Maďarsku, Slovensku, Polsku atd. Stali jsme se konkurence neschopní. Fiala obětoval stát za zájmy Bruselu a Ukrajiny. Co se ale dalo očekávat od premiéra Ukrajince?

  2. Petrof skončí zrovna tak jako výrobce pian Dalibor. Náš trh není schopen jejích výrobu absorbovat. Kdo si už dneska koupi piano? Pro zahraničí jsme příliš drazí. Máme drahé energie a i pracovní sílu. Vždy jsme měli levné ceny energií a kvalifikovanou pracovní sílu. Po uzavření atomových elektráren v Německu a na severu Evropy došlo u nás ke skokovému zdražení energií na několika násobek. Naše přebytky elektrické energie jsme prodávali na burze v Německu. Proč jsme měli vyšší ceny než Slovaci, Poláci, Maďaři ale i Francouzi atd? Na to by nám měl odpovědět pan Fiala a jeho vláda. Ceny energií likvidují náš průmysl, zemědělství i domácnosti občanů.

  3. Stát se snaží uchránit peníze a nejít do deficitu, ikdyž už v něm leží a peníze jdou jinam ! Příklad zvýšení penzí je toho markantní přiklad ! Má dáti, dal ! Čeština je krásná !

  4. Na jednu stranu novejch kramu bylo roky az moc. Skodovka iz davnk neni ceska trochu pokrachovani ji prospeje👍 na,druhou stranu po ocelarnach bude hir😬😐 zacne se propoustet I v mnohem sirsich spektrech. Ano energie a nedostatek poptavky bere za sve doba temna prichazi to je nase peti hnusovice✌ je to ale jaksi nepali az skonci jen prehodi brambor ba jine nekonecny cyklus… dokud tomu neucini lidi sami pritrz…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *